1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BOĞULAN LEFKOŞA...
BOĞULAN LEFKOŞA...

BOĞULAN LEFKOŞA...

KKTC Başbakanının aldığı maaşla pek alakadar olanlar, 2 aydır maaş alamayan Lefkoşa Belediye emekçilerinin feryadıyla alakadar oluyorlar mı diye sormak abes tabii. Ama şeytan dürtüyor işte. Gazetelere bakıyorum tek kelime edilmemiş bu konuda. E hadi bizim

A+A-

 

KKTC Başbakanının aldığı maaşla pek alakadar olanlar, 2 aydır maaş alamayan Lefkoşa Belediye emekçilerinin feryadıyla alakadar oluyorlar mı diye sormak abes tabii. Ama şeytan dürtüyor işte. Gazetelere bakıyorum tek kelime edilmemiş bu konuda. E hadi bizim Başbakan’ın işi başından aşkın şu sıralar, malum Şam’ın şekeri, harnuptan daha tatlı. Bari Büyükelçi konuşsun değil mi? Yok!

Çöp dağları arasında kaybolan Lefkoşa’yı görmüyor mu Sn. Büyükelçi? Kokusu gelmiyor hadi, Belediye çalışanlarının tepesine tepesine inen copların sesi de mi gelmiyor kulağına?

Memur maaşlarından özelleştirmeye kadar her konuda fikir beyan eden, Kıbrıslı Türklerin “huzuru ve refahı içün” hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Sn. Büyükelçi, UBP’li Belediyenin Lefkoşa’ya reva gördüğü zulmün farkında mı değil?

Yoksa her konuda olduğu gibi “kendi çözümünü mü üretti” Büyükelçilik?

Kıbrıslı Türkler 3 çocuk yapmadığı için Türkiye’den nüfus aktaran, hakkının peşine düşüp sokağa çıktığı için Türkiye’den emniyet amiri getiren; olur a, Belediye Başkanı ve temizlik işçisi de getiriverir en hasından. Neden olmasın?

Lefkoşa can derdine, çalışan ekmek derdine düşmüşken Belediye Başkanı kayıplarda. Derdini anlatacak bir makam bulamayan Belediye emekçisi karşısında polis güçlerini buluyor. Ekmek mi dedin, al sana cop! Yer misin yemez misin!

Lefkoşalı arasıra açıp bakıyor mu bilmiyorum UBP’nin seçim kandırmacalarına. Yasemin kokacaktı sokaklar, Rum bile çatlayıverecekti hasedinden, o kadar temiz, güzel ve yaşanılır, cennetten bir köşe olacaktı ya Lefkoşa hani? Buyurun size UBP Lefkoşası!

Büyükelçilik susadursun, CTP’li Belediyelerin gönlü razı olmamış Lefkoşa’nın çöp dağları arasında boğulmasına.

CTP Genel Merkezinden yapılan açıklamaya göre Gazimağusa, Girne, Gönyeli, Değirmenlik, Dikmen, Yeniboğaziçi, Alayköy ve Akıncılar Belediyelerine bağlı ekipler BES’in çağrısı üzerine harekete geçmişler.

8 CTP’li Belediye, 19 Mayıs sabahından itibaren BES üyeleriyle işbirliği halinde Lefkoşa'nın temizlenmesi ve insan sağlığını tehdit eden durumun ortadan kaldırılması için çalışma yürütecekmiş.

Solun vicdanıdır bu. Siyaseten Lefkoşa Belediyesinin iyice dibe vurmasını ve UBP’yi pislik içerisindeki sokaklara gömmeyi bekleyecek yerde CTP, elindeki Belediyeleri harekete geçirerek öncelikle Lefkoşalıyı büyük bir beladan kurtarmanın derdine düşmüş. Lefkoşalı bunu takdir eder etmez, ayrı mesele. Sonuçta UBP’nin pisliğini yine CTP temizleyecek!

Lefkoşa Kıbrıs’tır günün sonunda. Lefkoşa’yı batıran, memleketi batırır. Temizleyen, temizlemesini de bilir kirini pisliğini tüm Kuzey Kıbrıs’ın…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 981 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler