1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Boccede lider değişti
Boccede lider değişti

Boccede lider değişti

Herkes İçin Spor Federasyonu (HİSF) tarafından düzenlenen Ferdi Erkekler Bocce Şampiyonası’nın 3. ayağı geçtiğimiz gece oynanan karşılaşmalarla tamamladı.

A+A-

İkinci ayağı kazandıktan sonra sıralamada iddialı konuma yükselen K.Kaymaklı sporcusu Yenal Senin üçüncü ayağıda kazanarak genel klasmanda liderliğe yükseldi.

İlk turda lider Recep Ruh ile eşleşen Yenal Senin, maçı 8-2 kazanarak ikinci tura yükseldi. Bu turu bay geçen Senin yarı finalde takım arkadaşı Hüseyin Buba ile oynadı. Maçı 8-1 kazanan Yenal adını finale yazdıran ilk sporcu oldu. Lefkoşa Darts Birliği (LD) sporcusu Halit Çağman da ilk turda Aygün Öztürk’ü, yarı finalde de Orçun Latifoğlu’nu aynı skorla 8-1 yenerek finale kalan ikinci isim oldu. Final maçında daha az hata yapan Senin, maçı 8-2 kazanarak 13 puan aldı ve genel klasmanda liderliğe yükseldi. Bu ayağın süprizi ise K.Kaymaklı sporcusu Hüseyin Buba oldu. İlk turda güçlü rakibi Mustafa Oymacı’yı, çeyrek finalde de Mehmet Mullahalil’i yenen Hüseyin Buba yarı final oynama başarısı göstererek klasmanda üst basamaklara yükseldi.

Kadınlarda 7. Ayak tamam
Kadınlar Ligi’nde ise 7. Ayak maçları geçtiğimiz gece tamamlandı. Bu ayağı kazanan Ayşe Arıca, 49 puanlı lider Gülden Gökalp’ı 47 puanla takip ediyor. Diğer iddialı sporcu Serpil Kızıldere ise ilk turda elenerek 41 puanda kaldı ve  şampiyonluk yolunda büyük darbe yedi. Sezonun son ayağı aolan 8. Ayak müsabakaları 2 Eylül günü oynanacak ve şampiyon belirlenecek. Ferdi Erkekler Bocce Şampiyonası’nda 3. Ayak sonunda oluşan puan durumu şöyle:

1. Yenal Senin (K.Kaymaklı) 24 Puan
2. Recep Ruh (UKÜ) 19 Puan
3. Remzi Öztenekecioğlu (UKÜ) 11 Puan
4. Orçun Latifoğlu (Deniz Plaza) 11 Puan
5. Halit Çağman (LDB) 10 Puan
6. Ulaş Varoğlu (K.Kaymaklı) 8 Puan
7. Mehmet Mullahalil (LDB) 7 Puan
8. Hüseyin Buba (K.Kaymaklı) 6 Puan
9. Mustafa Oymacı (GÜHAD) 3 Puan
10. Önder Kal (GÜHAD) 3 Puan
11. Hüseyin Akyıl (GÜHAD) 2 Puan
12. Aygün Öztürk (UKÜ) 1 Puan
13. Sontaç Eşan (K.Kaymaklı) 1 Puan

Bu haber toplam 1128 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler