1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BM'DEN 'GÖZLEMCİ' HEYET GELDİ
 BMDEN GÖZLEMCİ HEYET GELDİ

BM'DEN 'GÖZLEMCİ' HEYET GELDİ

KKTC’de Pazar günü yapılacak nufus sayımında gözlemci olarak görev yapacak olan 7 kişilik BM Nufus gözlemcileri heyeti dün geldi.

A+A-

 

 

KKTC’de Pazar günü yapılacak nufus sayımında gözlemci olarak görev yapacak olan 7 kişilik BM Nufus gözlemcileri heyeti dün geldi.

Cumhurbaşkanlığı Özel Temsilcisi Kudret Özersay, gözlemcilere başkanlık edecek olan nüfus uzmanı Jean_Michel Durr ile bugün değerlendirme toplantısı yaptı.

Özersay toplantıdan sonra  yaptığı açıklamada, Fransa’da son yapılan nüfus sayımında en önemli görevlerden birini yürütmüş olan BM uzmanı Durr’u ve arkadaşlarını ülkede görmekten ve BM ile işbirliği yapmaktan memnun olduklarını, BM gözlemcilerinin Genel Sekreter Moon’un görevlendirmesiyle KKTC’de olduklarını söyledi.

ÖZERSAY “NÜFUS SAYIMI İÇİN BM İLE 8 AYDIR İŞBİRLİĞİ YAPIYORUZ BU YENİ DEĞİL”

Özersay bu sürecin yaklaşık sekiz ay önce başladığını ve geçtiğimiz Mayıs ayında Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Başkanı Verner Haug’un KKTC’ye gelerek incelemelerde bulunduğunu ve yetkililerle görüşmeler yapıp bir rapor hazırladığını hatırlattı.

Cumhurbaşkanının Özel Temsilcisi Kudret Özersay 4 Aralık Pazar günü yapılacak nüfus sayımında görev yapacak Birleşmiş Milletler uzmanlarının 7 Aralık tarihine Kadar KKTC’de olacaklarını ve gerek sayım öncesi hazırlıkları, gerek sayım günü fiilen sayımın yapılması işlemini, gerekse ertesindeki çalışmaları yakından inceleyeceklerini belirtti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1062 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler