1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BKP'TEN, BES'E DESTEK
BKPTEN, BESE DESTEK

BKP'TEN, BES'E DESTEK

Korkmazhan, LTB çalışanlarının açlığa, Lefkoşa halkının ise salgın hastalık tehlikesi ile yaşama mahkûm edildiğini belirtti.

A+A-

 

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Örgüt Sekreteri Abdullah Korkmazhan, Lefkoşa Türk Belediyesi çalışanlarının açlığa, Lefkoşa halkının ise salgın hastalık tehlikesi ile yaşama mahkûm edildiğini belirtti.

Korkmazhan yazılı açıklamasında, hükümet ile LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nı Lefkoşa Türk Belediyesi’ni iflas ettirmek ve işlevsizleştirmekle suçlayarak, bedelin çalışan ve Lefkoşa halkına ödettirildiğini kaydetti.

Belediye Emekçileri Sendikası’nın mücadelesinin yanında olduklarını ifade eden Korkmazhan, LTB’nin yasa dışı borçlanmalar ve idari usulsüzlükler nedeniyle iflas ettirildiğini savundu.

Açıklamasında, “Bunun sorumluları Sayıştay raporlarında da belirtildiği gibi işbirlikçi UBP hükümeti, LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları, belediye yönetimi ve meclis üyeleridir” diyen Kokmazhan, sorumlular hakkında yasal işlem başlatılıp, görevden el çektirilmeleri talebinde bulundu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 381 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler