1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BKP, ülkücü grupların saldırılarını kınadı
BKP, ülkücü grupların saldırılarını kınadı

BKP, ülkücü grupların saldırılarını kınadı

BKP, Mağusa Kaza Mahkemesi'nde yargılanan Koray Başdoğrultmacı ve Çinel Senem Sunel çiftine yönelik ülkücü grubun saldırılarını kınadı.

A+A-

 

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), “Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı açtıkları” gerekçesiyle Mağusa Kaza Mahkemesi'nde yargılanan Koray Başdoğrultmacı ve Çinel Senem Sunel çiftine yönelik ülkücü grubun saldırılarını kınadı.

BKP Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan yazılı açıklamasında, Koray Başdoğrultmacı ve Çinel Senem Sunel çiftine destek belirterek, “Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağının bir ‘Rum bayrağı’ değil, Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rumların ortaklık devleti olan Kıbrıs Cumhuriyeti’nin bayrağı olduğunu” belirtti.

Bu bayrağı bir Kıbrıslı Türk’ün çizdiğini ve Türkiye’de gerçekleşen birçok spor müsabakasında bu bayrağın açıldığını anımsatan Korkmazhan, “Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağını açmayı suç sayıp, insanları mahkeme salonlarında yargılayan anlayışı şiddetle protesto ediyoruz” dedi.

Çifte yönelik eylemde bulunan ülkücü ve faşistlere bu ülkede yer olmadığını da ifade eden Korkmazhan, “öğrenci” adı altında ülkede bulunan ve şiddet uygulayarak, ilerici ve demokrat kesimleri susturmaya çalışanların sınır dışı edilmesi gerektiğini savundu.

Korkmazhan, çiftin yargılanmasına son verilmesini de istedi.

(tak)

Bu haber toplam 1087 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler