1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BKP: TATAR TOPLUM İÇİN KÖTÜ BİR ŞAKADIR
BKP: TATAR TOPLUM İÇİN KÖTÜ BİR ŞAKADIR

BKP: TATAR TOPLUM İÇİN KÖTÜ BİR ŞAKADIR

BKP, ekonomide istikrar olduğunu ve ülkede aç insan bulunmadığını söyleyen Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın toplum için “Kötü bir şaka” olduğunu söyledi

A+A-

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), ekonomide istikrar olduğunu ve ülkede aç insan bulunmadığını söyleyen Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın toplum için “Kötü bir şaka” olduğunu söyledi.

BKP Örgüt Sekreteri Abdullah Korkmazhan konuyla ilgili olarak bugün yaptığı yazılı açıklamada, ülkede ekonomik kriz yaşandığını, krizden tüm kesimlerin olumsuz etkilendiğini, çalışan ve dar gelirlilerin açlık sınırının altında yaşadığını iddia ederek, “Bu gerçeğin aksini iddia eden Tatar, daha öncede ekonominin uçtuğundan bahsetmişti. Ekonomiden anlamadığı kendi açıklamaları ile tescillenen Sayın Tatar, boş konuşmakta ve halk ile dalga geçmektedir. Toplum ve ülke için kötü bir şaka olan Sayın Tatar, aslında bu tür anlamsız açıklamaları ile ekonomik krizi ve toplumun büyük bir kesiminin açlık içerisinde yaşadığı gerçeğini gizleyebileceği yanılgısı içerisindedir” dedi.

Eşel-mobil sisteminin dondurulduğunu, maaşların eridiğini, asgari ücrete 2 yıldır artış yapılmadığını, uygulanan dolaylı ve doğrudan vergi ve zamlarlarla hayatın sürekli pahalılaştırıldığını ileri süren Korkmazhan, “Sayın Tatar’ı sadece bir aylığına açlık sınırının altında kalan asgari ücret ile geçinmeye çağırıyoruz” ifadesini kullandı.

EKONOMİK PROGRAM VE PAKETLER İPTAL EDİLSİN

Korkmazhan, ekonomik kriz ve yoksulluğu arttıran politikaların Ankara’nın dayattığı ekonomik paket ve işbirlikçi Ulusal Birlik Partisi (UBP)’nin teslimiyetçi politikalarının sonucu olduğunu iddia ederek, Ankara ile imzalanan açık ve gizli ekonomik programlarla dayatma paketlerin iptal edilmesini istedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 484 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler