1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BKP: 'SORUMLU KÜÇÜK'
BKP: SORUMLU KÜÇÜK

BKP: 'SORUMLU KÜÇÜK'

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), “sahte belge” olayından Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) ve Başbakan İrsen Küçük’ün sorumlu olduğunu söyledi.

A+A-

 

 

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), “sahte belge” olayından Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) ve Başbakan İrsen Küçük’ün sorumlu olduğunu söyleyerek, halkın hükümete güveninin kalmadığını belirtti.

BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan, yaptığı yazılı açıklamada, son yaşanan “sahte belge” olayının UBP’nin ülkede yarattığı düzenin hukuksuzluk ve yolsuzluk üzerine kurulduğunun en basit örneği olduğunu ifade ederek, “UBP içerisindeki çıkar odakları kurultay kazanmak için ‘sahte belge’ düzenleyip, yayınlamaktan dahi geri durmamaktadırlar” dedi.

Olaya karışan Kamu Hizmeti Komisyonu Sınav Müdürü Emir Hüseyin Emirkanı’nın evinde sınav soruları ve bir takım belgeler bulunduğunu aktaran İzcan, komisyonun tüm sınav ve uygulamalarının şaibeli olduğunu ve tüm sınavların bir an önce iptal edilmesi gerektiğini belirtti.

İzcan, komisyon üyesi Mustafa Tanju Tokay ile Emirkanı’nın görevlerinden alınarak tutuklu yargılanmaları için Başbakan İrsen Küçük’e çağrıda bulundu.

Bu haber toplam 574 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler