1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BKP “SAHTE BELGE” OLAYINI ELEŞTİRDİ
BKP “SAHTE BELGE” OLAYINI ELEŞTİRDİ

BKP “SAHTE BELGE” OLAYINI ELEŞTİRDİ

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri İzzet İzcan "Sahte belge" olayı ile ilgili açıklama yaptı.

A+A-

 

Bileşik Kıbrıs Partisi (BKP),  "sahte belge" olayı ile ilgili açıklama yaptı. Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri İzzet İzcan yaptığı açıklama şöyle;


Bileşik Kıbrıs Partisi (BKP), yaşanan “Sahte Belge” olayının “Ulusal Birlik Partisi’nin gözü dönmüş çıkar odaklarına dayanan bir parti olduğunun ve Kıbrıs’ın kuzeyindeki çarpık yapının çöktüğünün kanıtı” olduğunu söyledi.

İzcan, "sahte belge" olayının UBP kurultayına dönük çıkar odaklarının hesaplaşması olduğunu belirterek, “Daha öncede isimleri bir takım yolsuzluklara karışan Mustafa Tanju Tokay ve Emir Hüseyin Emirkanı, en ağır bir şekilde cezalandırılmalı ve arkalarında kimlerin olduğu ortaya çıkartılmalıdır” dedi.

Halkın büyük bir kesiminin açlık sınırının altında yaşam mücadelesi verdiğini, son aylarda ekonomik sorunlar nedeniyle 14 kişinin intihar ettiğini söyleyen İzcan, UBP’nin ve bünyesindeki çıkar odaklarının ise halkın parasını hortumladığını ifade etti.

Başbakan İrsen Küçük’ün, Lefkoşa İlçe Kongresi’nde Kıbrıs Türk toplumunun varlıklarından asalak bir şekilde beslenen bir takım reklam ajanslarından bahsettiğini kaydeden İzcan, “Bu açık bir suç duyurusudur. Başsavcılık bir an önce soruşturma başlatmalı, UBP hesaplarını ve hükümeti dönemince yapılan harcamaları denetlemelidir. Sn Küçük, halkın varlıklarından beslenen reklam ajansı sahiplerinin kimler olduğunu bir an önce açıklamalıdır. Bu reklam ajanslarına yapılan ödemelerin Sn Küçük imzası ile yapıldığı doğrumu?” dedi.

 

 

Bu haber toplam 644 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler