1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BKP, ÖZELLEŞTİRME YASASI'NI YORUMLADI
BKP, ÖZELLEŞTİRME YASASINI YORUMLADI

BKP, ÖZELLEŞTİRME YASASI'NI YORUMLADI

BKP, Özelleştirme Yasasının hayata geçirilmesindeki amacın Türkiye sermayesinin KKTC’de hakimiyet kurmasına yardımcı olmak olduğunu savundu.

A+A-

 

“Amaç Türkiye sermayesinin hâkimiyetini sağlamak”


Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), Özelleştirme Yasasının hayata geçirilmesindeki amacın Türkiye sermayesinin KKTC’de hakimiyet kurmasına yardımcı olmak olduğunu savundu.
BKP Örgüt Sekreteri Abdullah Korkmazhan, yaptığı açıklamada, “Türkiye sermayesinin Kıbrıs’ın kuzeyine yerleşerek, hakimiyet kurmasının istendiğini, bu politikanın çözümsüzlük ve entegrasyon politikalarının bir devamı olduğunu” ileri sürdü.
Doğu Akdeniz Üniversitesi Koleji, Saray Otel ve Kıbrıs Türk Petrollerinin Kıbrıs Türk kurumlarının Türkiye AK Parti hükümetine yakın “yeşil sermayeye” verildiğini iddia eden Korkmazhan, “özelleştirme yasası ile bundan sonra gerçekleştirecekleri peşkeşlere kılıf yaratılmıştır” görüşünü öne sürdü. Korkmazhan, özelleştirme yasası ile Kıb-Tek, Telefon Dairesi ve Ercan Havaalanı’nın elden çıkarılması için çalışmaların hızlandırılacağını ileri sürdü.
Korkmazhan, “yapılması gereken tüm çözüm yanlısı ve yurtsever güçlerin en geniş güç birliğini sağlayarak, statükoya karşı toplumsal varoluş ve erken çözüm mücadelesini hayata geçirmektir” dedi. 

 

 

 

Bu haber toplam 514 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler