1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BKP: GİRİŞ ÇIKIŞLAR DENETİM ALTINA ALINMALI
BKP: GİRİŞ ÇIKIŞLAR DENETİM ALTINA ALINMALI

BKP: GİRİŞ ÇIKIŞLAR DENETİM ALTINA ALINMALI

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), ülkede ciddi bir asayiş ve güvenlik sorunu bulunduğunu belirtti.

A+A-

 

 

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), ülkede ciddi bir asayiş ve güvenlik sorunu bulunduğunu belirterek, “Giriş çıkışlar bir an önce denetim altına alınmalı ve kaçak nüfus tespit edilerek ülkelerine geri gönderilmelidir. Gece kulüpleri ve kumarhaneler kapatılmalı, ülke mafyalardan temizlenmelidir” dedi.
BKP Örgüt Sekreteri Abdullah Korkmazhan yaptığı yazılı açıklamada, dört bir yanda silahlı çatışma ve soygun, cinayet, hırsızlık, kaçakçılık ve küçük çocuklara tecavüzlerin yaşandığı dehşet verici suçlar gerçekleştiğini; ülkenin yaşanmaz hale getirildiğini savunarak, “Küçük çocuklara yönelik yaşanan tecavüz ve tacizler, adi suçların ve toplumsal yozlaşmanın geldiği dehşet verici noktanın göstergesidir” ifadesini kullandı.
Korkmazhan, “35 Suriyeli mülteciyi ülkeye kaçak girdikleri gerekçesi ile sınır dışı edip ölüme gönderen anlayışın, ülkede bulunan on binlerce kaçağı görmezden geldiği” iddiasında da bulunarak, “Kıbrıslı Türklerin huzurlu ve güvenli bir yaşama kavuşmasının yolu, uluslararası hukukun parçası olmaktan ve erken çözümden geçmektedir” diye ekledi.


 

Bu haber toplam 702 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler