1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BKP, Berkin Elvan’ın ailesiyle görüştü
BKP, Berkin Elvan’ın ailesiyle görüştü

BKP, Berkin Elvan’ın ailesiyle görüştü

BKP heyeti ayrıca Gezi Hareketi sürecinde öldürülen Berkin Elvan’ın ailesini ziyaret etti.

A+A-

 

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Başkanı İzzet İzcan ve BKP Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan, İstanbul’da Özgürlük ve Dayanışma Partisi Eş Başkanları Alper Taş ve Bilge Seçkin Çetinkaya ile görüşme gerçekleştirdi.

BKP heyeti ayrıca Gezi Hareketi sürecinde öldürülen Berkin Elvan’ın ailesini ziyaret etti.

BKP’den yapılan yazılı açıklamaya göre, İzcan, ÖDP Eş Genel Başkanları ile çok yararlı bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirtti. İzcan, BKP-ÖDP ilişkilerinin geliştirilmesi, Kıbrıs sorunu, Ortadoğu ve Türkiye’de yaşanan siyasi gelişmelerin değerlendirildiğini kaydetti.

İlerleyen süreçte Türkiye solu ve ilerici güçler ile ilişkilerini daha da geliştirip, mücadeleyi ortaklaştıracaklarını kaydeden İzcan, “Türkiye’de yürütülmekte olan demokrasi ve sosyal adalet kavgası, Kıbrıs’ı ve Kıbrıslıları doğrudan ilgilendirmekte ve etkilemektedir. Kıbrıs’ta çözüm Türkiye’nin demokratikleşmesinden geçmektedir” dedi.

Berkin Elvan’ın ailesini de ziyaret ederek acılarını paylaştıklarını kaydeden İzcan, “Berkin Elvan umudun çocuğudur. Anısı, Türkiye’de olduğu gibi Kıbrıs’ta da umutları büyütmektedir” dedi.

(tak)

Bu haber toplam 1061 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler