1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BKP, AKEL’İ ZİYARET ETTİ
BKP, AKEL’İ ZİYARET ETTİ

BKP, AKEL’İ ZİYARET ETTİ

BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan, beraberindeki heyetle birlikte AKEL’i ziyaret ederek, Genel Sekreter Andros Kiprianu başkanlığındaki heyetle görüştü

A+A-

 

 

 

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Sekreteri İzzet İzcan, beraberindeki heyetle birlikte bu sabah AKEL’i ziyaret ederek, Genel Sekreter Andros Kiprianu başkanlığındaki heyetle görüştü.

 

BKP açıklamasına göre, Genel Sekreter İzzet İzcan görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, AKEL ile yararlı bir toplantı yaptıklarını; Kıbrıs sorununu, çözüm sürecini, petrol ve doğal gaz arama çalışmalarını, bölgede yükselen gerginliği birlikte değerlendirdiklerini belirtti.

 

İzcan, “Kıbrıs’ın dağı, taşı, denizi, toprağı, petrolü ve doğal gazı Kıbrıs halkına aittir. Kıbrıs halkı, kim isterse olsun dıştan gelecek tehditlere karşı tek vücut olmalı ve birlikte hareket etmelidir” dedi.

 

Petrol ve doğal gaz arama çalışmaları konusunda uluslararası hukuk ve BM Deniz Hukuku Sözleşmesi’ne saygı gösterilmesi gerektiğinin altını çizen İzcan, tehdit ve şantaj politikaları ile çözüm sürecine zarar verildiğini kaydetti.

 

İzcan, “Esas sorun, sorunların anası Kıbrıs sorununun çözümsüzlüğüdür. Çözüme bir an önce ulaşamazsak, istenmeyen sorunlar yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 724 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler