1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BİZİ YÖNETENLER BAĞIŞ KADAR 'EGEMEN' DEĞİLDİR'
BİZİ YÖNETENLER BAĞIŞ KADAR EGEMEN DEĞİLDİR

'BİZİ YÖNETENLER BAĞIŞ KADAR 'EGEMEN' DEĞİLDİR'

KTÖS, Türkiye’in Avrupa Birliği’nden sorumlu Bakanı Egemen Bağış’ın açıklamalarına tepki gösterdi. Bağış’ın sözlerine karşılık vermeyenlerin Kıbrıslı Türkleri temsil etmediğini açıkladı

A+A-

KTÖS, Türkiye’in Avrupa Birliği’nden sorumlu Bakanı Egemen Bağış’ın açıklamalarına tepki gösterdi. Bağış’ın sözlerine karşılık vermeyenlerin Kıbrıslı Türkleri temsil etmediğini açıkladı .

 

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elçil imzasıyla gönderilen açıklamanın tam metni şöyle;

 “Çözüm ister görünüp, Kıbrıs sorununun çözülmemesi için uğraş veren AKP Hükümeti ve Sn. Eroğlu’nun izledikleri politika bir kez daha tüm açıklığı ile ortaya çıkmıştır.

        

Türkiye’in Avrupa Birliği’nden sorumlu Bakanı Sn. Egemen Bağış’ın yaptığı entegrasyon açıklaması, çözümsüzlüğün gerçek tarafını ortaya çıkarmıştır. Adaya nüfus aktarılmasının, vatandaşlık dağıtılmasının, kamusal alanların AKP’ye yakın yeşil sermayeye peşkeş çekilmesinin, cami külliye yapılmasının aslında entegrasyona hazırlık olduğu bir gerçekliktir.

        

Görüşme masasında kabul edilmez önerilerle giden Sn. Eroğlu “Rumlar anlaşma istemez” mazeretinin arkasına saklanarak 1 Temmuz’a yönelik çalışma yapmaktadır. Yapılan açıklamalar, izlenen siyaset tek bir amaç içindir. O da adamızın kuzeyinin Türkiye’ye entegrasyonudur. Bu gerçekten hareketle devletin adının ve anayasanın değiştirileceği, demokratikleşme sivilleşme adı altında ayrılıkçı rejime makyaj yapılacağı ve Kıbrıs Cumhuriyeti pasaport ve kimliklerinin kullanımına kısıtlama getirileceği ile ilgili yaptığımız açıklama bir kez daha doğrulanmıştır.

        

Türkiye Cumhuriyeti bakanının, Kıbrıs’ın kuzeyi ile ilgili kesin ifadelerle açıklama yapması, adamızın kuzeyinde yapılan seçimlerin göstermelik olduğunu ve ülkeyi idare ettiğini söyleyenlerin de kukla olduklarını doğrulamaktadır. Adamızın kuzeyini yönetenler kuklalıktan öte Egemen Bağış kadar “egemen” değillerdir. Kıbrıs Türk toplumunun siyasi iradesini ipotek altına koyup, işbirlikçilerle sadece Enosis’e (entegrasyona) hizmet etmektedirler. Enosis çığırtkanlığı yapan Türkiye’nin Avrupa Birliği’nden sorumlu bakanı Sn. Egemen Bağış’a söyleyecek sözü olmayanların, Kıbrıs Türk Toplumunu temsil etme hakları da yoktur.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 650 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler