1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BİZ TATİLE GİTMİYORUZ, MECLİS DE TATİLE ÇIKMAMALI'
BİZ TATİLE GİTMİYORUZ, MECLİS DE TATİLE ÇIKMAMALI

'BİZ TATİLE GİTMİYORUZ, MECLİS DE TATİLE ÇIKMAMALI'

Hürrem Tulga, “sorunların çözümü yönünde daha çok çalışılmaya ihtiyaç duyulduğu bir dönemde Cumhuriyet Meclisi’nin tatile girmesinin kabul edilemez olduğunu” söyledi

A+A-


Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) Başkanı Hürrem Tulga, “sorunların çözümü yönünde daha çok çalışılmaya ihtiyaç duyulduğu bir dönemde Cumhuriyet Meclisi’nin tatile girmesinin kabul edilemez olduğunu” söyledi.


Tulga, işçi, esnaf, zanaatkar ve üreticilerin tatili çoktan unuttuğunu belirterek, Meclis’in de tatile çıkmamasını istedi.

KTEZO Başkanı Tulga yaptığı açıklamada, kaosun ve yönetim boşluğunun bulunduğu bir ortamda seçim sisteminin değiştirilmesi gerektiğini de savunarak, “Ülke tek seçim bölgesi ilan edilerek derhal erken seçime gidilmelidir” dedi.

“Yapılacak seçimle amaç UBP’nin gitmesi CTP, TDP veya DP’nin gelmesi değil, ülkede demokratik işleyişin sağlanacağı yeni bir başlangıç yapılmasına olanak tanınmasıdır” diyen Tulga, demokratik işleyişin sağlanmaması halinde “yazın çok sıcak geçeceğinden kimsenin kuşkusu olmayacağını” kaydetti.

LTB... BUZ DAĞININ GÖRÜNEN KISMI

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) yaşanan sorunların sadece buz dağının görünen kısmı olduğunu ifade eden Tulga, LTB’de yaşanan sorunun ülkede yaratılan idari boşluk ve yapılanma eksikliğinin bir sonucu olduğunu ifade etti.

“Birçok kesim, bu sorunların büyüyerek bu noktaya kadar geleceğinin farkında olmasına rağmen, sorunlar karşısında sessiz kalmayı tercih etmiş, araba duvara tosladıktan sonra da Cemal Bulutoğluları’nın istifasını isteyerek yığınla sorunun çözüleceği yanılgısına düşmüştür” görüşünü ifade eden Tulga, şimdi de faturanın işçilere çıkartılarak sorunların çözüleceği yanılgısı içine girildiğini, bu yaklaşımların hiç birinin kabul edilemeyeceğini belirtti.

KTEZO Başkanı Tulga, istihdamlar yapılır ve çeşitli kesimlere çıkar sağlanırken susmayı tercih edenleri eleştirerek verilen sözlerin hiç biri tutulmayınca da güvensizlik ortamı ve kaosun ortaya çıktığını söyledi.

“TATİLİ ZATEN ÇOKTAN UNUTTUK”

Tulga, “Dolayısıyla, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde bunlar yaşanırken, ayrıca ülkede birçok ekonomik ve sosyal sorunlar alıp başını gitmişken Cumhuriyet Meclisi tatile çıkmamalıdır. Biz tatile gitmiyoruz. İşçiler, esnaf ve zanaatkarlar, üreticiler zaten tatili çoktan unuttu” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 511 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler