1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BİYOLOGLAR 2011'İ DEĞERLENDİRDİ
BİYOLOGLAR 2011İ DEĞERLENDİRDİ

BİYOLOGLAR 2011'İ DEĞERLENDİRDİ

Biyologlar Derneği Başkanı Hasan Sarpten, Çevre Yılı ilan edilen 2011’de siyasi şov yapmaktan başka bir amaca hitap etmeyen “sahillerden çöp toplama” ve “yol kenarlarını temizleme” etkinlikleri dışında çevre adına hiçbir adım

A+A-

 

 

 

Biyologlar Derneği Başkanı Hasan Sarpten, Çevre Yılı ilan edilen 2011’de siyasi şov yapmaktan başka bir amaca hitap etmeyen “sahillerden çöp toplama” ve “yol kenarlarını temizleme” etkinlikleri dışında çevre adına hiçbir adım atılmadığını söyledi.

 

Sarpten, “vahim” olarak değerlendirdiği 2011’de “Çevre Yılı” adı altında çevreyi “korumak” yerine “kullanmak” isteyen siyasilerin “halkla dalga geçtikleri” bir yıl olarak hafızalara kazındığını iddia etti.

 

Hasan Sarpten, çevre yılı ilan edilen 2011 ile ilgili bir değerlendirmede bulundu. Çevre Yılı söylemine karşın 2011’de çevreyi yok edecek uygulamaların gündemden düşmediği ileri süren Sarpten, petrol ve doğal gaz arama çalışmalarının gölgesinde geçen ve sahillere petrol dolum tesisi kurulması kararının verildiği bir yıl olduğunu söyledi.

 

Sarpten, “Çevre adına kaygı taşımayan hükümet, ‘ne pahasına olursa olsun önce Lefke’ye, ardından Mağusa’ya ve son olarak da Yedikonuk bölgesine petrol dolum tesisi kurdurmaya çalışması bunu açıkça göstermiştir" dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 914 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler