1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BİSİKLETLE AVRUPA TURU
BİSİKLETLE AVRUPA TURU

BİSİKLETLE AVRUPA TURU

Maryline ve Thomas çifti, 6 ay önce başlamış oldukları bisikletle Avrupa turlarına geçtiğimiz hafta KKTC’den de geçerek devam ettiler. Maryline ve Thomase çifti 3 ve 1.5 yaşında iki de çocukları olduğu için devam ettikleri gezide, çadır kurup dinlen

A+A-


Maryline ve Thomas çifti, 6 ay önce başlamış oldukları bisikletle Avrupa turlarına geçtiğimiz hafta KKTC’den de geçerek devam ettiler. Maryline ve Thomase çifti 3 ve 1.5 yaşında iki de çocukları olduğu için devam ettikleri gezide, çadır kurup dinlendiklerini ve kahvaltılık şeylerle beslendiklerini anlattılar. Fransız olduklarını belirten çift, gezilerine Fransa’dan başladıklarını söyleyerek oradan İsviçre’ye, sonra da sıra ile Avusturya, Slovenya, Bulgaristan, Romanya, Belarus ve oradan da Mersin’den Türkiye’ye giriş yaptıklarını anlattılar. Türkiye’den KKTC’ye geldiklerini söyleyen çift buradan Güney Kıbrıs’a ve oradan da Yunanistan’a devam edip Fransa’ya döneceklerini ve böylece bisikletle Avrupa turunu tamamlayacaklarını belirttiler. Gittikleri yerlerde yağmur, çamur ve soğuğa aldırmayan çift çadır kurup akşamladıklarını ve yemek olarak peynir, ekmek ve domates gibi şeyler yediklerini anlattılar.

 

“EN KÖTÜ BULGARİSTAN VE ROMANYA”

Çift, geçtikleri ülkeler hakkında da yorumlarda bulunarak Türkiye’de çok İngilizce bilen olmadığını orada iki ay kaldıklarını söyledi. Çift, gezdikleri yerler içinde en kötü yerlerin Bulgaristan ve Romanya olduğunu düşündüklerini söylediler. Polonyalıların da hiç arkadaş canlısı olmadığını belirten çift yolda bir şeyler sorma ihtiyacı hissettiklerinde bile yardımcı olmadıklarını dile getirdi. Çift, Türkiye’de kalan başka bisikletçilerle de tanıştıklarını ve onların oradaki Türklerle kavga ettiğini belirtti. Çevre temizliği bakımından Türkiye ve Sırbistan’ın çok bakımsız olduğunu söyleyen çift, yollarda çok çöp olduğunu belirtti. Çift, Türkiye’de en çok şaşırdıkları şeyin ise marketlerden sigara alan Türklerin sigaralarını açıp çöplerini marketlerin önüne atması olduğunu belirtti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 942 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler