1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BİSİKLET ŞENLİĞİ’NE YOĞUN İLGİ
BİSİKLET ŞENLİĞİ’NE YOĞUN İLGİ

BİSİKLET ŞENLİĞİ’NE YOĞUN İLGİ

Geleneksel hale getirilen “7’den 77’ye Pedal Çeviriyoruz” Bisiklet Şenliği bu yıl da yoğun ilgi gördü.

A+A-

 

 

 

 

Geleneksel hale getirilen “7’den 77’ye Pedal Çeviriyoruz” Bisiklet Şenliği bu yıl da yoğun ilgi gördü.

 

Kaya Emiroğlu

 

Mağusa’da faaliyette olan ve özellikle sosyal etkiniliklerle büyük takdir alan Miniland Okul Öncesi Eğitim Merkezi’nin geleneksel olarak düzenlediği “7'den 77’ye Pedal Çeviriyoruz” sloganlı Bisiklet Şenliği’ne her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük ilgi vardı. Laguna bölgesinde  Dr.Fazıl Küçük Stadı’nın karşısındaki otopark alanında gerçekleşen ve birçok çocuğun büyük bir heyecan ve sevinç içerisinde katıldığı etkinlik, çocuklara bisiklet sevgisi aşılamak ve anne babaların çocuklarıyla birlikte bisiklet sürmelerine olanak sağlamak amacıyla yapıldı. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen şenlikte çocuklar bir yandan heyecan ve sevinçle pedal çevirirken, diğer yandan çeşitli atölye çalışmaları da yaptılar. Pastel Boya, Artık Materyal, Kesme-Yırtma-Yapıştırma ve Hamur İşleri’nden oluşan atölye masalarında bisikletle ilgili çeşitli sanat etkinlikleri yapan minikler, daha sonra trafik polisi ve ambulans eşliğinde Palm Beach – Laguna bölgesindeki yaklaşık bir kilometrelik mesafede pedal çevirmenin zevkine vardılar. Polis ekipleri tarafından kısa süreliğine araç trafiğine kapatılan yolda büyük bir coşkuyla bisiklet süren minikler, sürüşlerini tamamlamalarının ardından Özdemir Ekmek Fırını tarafından hazırlanan ve Miniland personeli tarafından kendilerine ikram edilen çeşitli yiyecekleri afiyetle yediler. Şenliğin sonunda katılan tüm çocuklara sponsor firmalar Deniz Plaza, Özkan Ekmekçioğlu, Paşatur ve China Bazaar tarafından verilen hediyeler dağıtıldı.

 

TUNÇ: “AMACIMIZ BISIKLET SPORUNU KÜÇÜK YAŞTA SEVDIRMEK”

 

Miniland Direktörü Halil Tunç organizasyonla ilgili olarak amaçlarının bisiklet sporunu küçük yaşta çocuklara sevdirmek olduğunu belirtti. Hedeflerinin yarışçı zihniyetten uzak, bisiklet sporunu sevdirerek çocuklara güzel bir alışkanlık kazandırmak olduğunun altını çizen Tunç, etkinliğe sadece okullarında eğitim gören çocukların değil, başka küçük yaşta çocukların da katıldığını, bunun çok anlamlı olduğunu ifade etti. Sloganlarının “7’den 77’ye pedal çeviriyoruz” olduğunu hatırlatan Tunç, sadece çocukların değil, onlar aracılığıyla ebeveynlerin de bisiklet sporuna ilgisini artırmayı hedeflediklerini belirtti.

Bu arada Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nün motosikletli trafik ekipleri ve Mağusa Tıp Merkezi’nin ambulansı tüm şenlik boyunca görev yaparak, şenliğin her açıdan kusursuz geçmesine katkı koydular.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 498 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler