1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Birol Karaman: Girneli hak ettiği hizmeti alacak
Birol Karaman: Girneli hak ettiği hizmeti alacak

Birol Karaman: Girneli hak ettiği hizmeti alacak

CTP Girne Belediye Başkan adayı Birol Karaman ve ekibi, Bellapais sakinleriyle buluştu.

A+A-

 

CTP Girne Belediye Başkan adayı Birol Karaman ve ekibi, Bellapais sakinleriyle buluştu. Karaman’a CTP Girne milletvekilleri Fazilet Özdenefe ve Fikri Toros  ile CTP Girne İlçe Yönetimi Kurulu ve Gençlik Örgütü temsilcileri eşlik etti. Bellapais sakinlerinden yoğun ilgi gören Karaman, Bellapais esnafı ve sakinlerinin sorunlarını dinledi. Genç bir adayın Girne yönetimine talip olmasının Girne kenti için umut olduğunu belirten Bellapaisliler, Birol Karaman’a başarılar diledi.

b2-020.jpg

ŞEHİR İÇİNE GİRMEDEN LEFKOŞA’YA ULAŞIMI SAĞLAYACAĞIZ

CTP Girne Belediye Başkan adayı Birol Karaman kısa, orta ve uzun vadeli projelerini aktardığı sohbetlerde yeni Girne’yi el birliği ile inşa edeceklerini belirtti. Kentin en öncelikli sorunlarının başında trafik geldiğini belirten Bellapais sakinleri, Karaman’ın çözüm önerileri hakkında bilgi aldı. Karaman, “Girne’nin doğusundan gelen insanların kent içerisine girmeden Lefkoşa’ya ulaşmalarını sağlayacağız. Bununla ilgili çeşitli alternatifler çalıştık. Halkımızla birlikte karar vereceğiz” dedi. Karaman ayrıca trafik sorununu yüzde 15-20 civarında rahatlatacak olan bu yolun inşasının ardından geometrisi bozuk kavşak ve çemberlerin de yeniden ele alınacağını ifade etti.

b1-019.jpg

GİRNELİ HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALACAK

Mühendislik açısından sorunlu olan tüm noktalara derhal dokunuş yapacaklarını belirten Karaman, kaldırımlar konusunun da ciddi bir sorun olduğunu, engelli yayalar için engelli hattı olduğunu ancak hattın üzerinde elektrik direği bulunduğunu belirterek kentteki anomalileri ortadan kaldırmak için hızlı bir başlangıç yapacaklarını kaydetti. Toplu taşımanın yaygınlaştırılması konusuna da bu dönem ciddiyetle eğileceklerini vurgulayan Birol Karaman, kentim yönetimine halkın katılmasını sağlayacak mekanizmaların işletileceğini, kenti ilgilendiren kararları alırken yurttaşların tartışmasını sağlayarak, ortak karar vereceklerini belirtti. Karaman, “kentin dilinden, halkımızın kalbinden anlıyoruz. Girneli hak ettiği hizmetleri bizimle alacak” dedi.

b3-011.jpg

 

 

 

Bu haber toplam 1203 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler