1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘BİRLEŞİK KIBRIS’A YÖNELİK ADIMLARA DESTEK OLMAYA HAZIRIZ’
‘BİRLEŞİK KIBRIS’A YÖNELİK ADIMLARA DESTEK OLMAYA HAZIRIZ’

‘BİRLEŞİK KIBRIS’A YÖNELİK ADIMLARA DESTEK OLMAYA HAZIRIZ’

BKP, Kıbrıs (Güney) Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’a önceki gün gerçekleştirdiği ziyaretle ilgili yazılı açıklama yaptı.

A+A-

 

 

 

BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan, görüşme sürecinin başarıyla sonuçlanmasını istediklerini ve “birleşik federal bir Kıbrıs’a yönelik yapılan” görüşmelerde atılacak her türlü adıma destek olmaya hazır olduklarını söyledi

 

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), Kıbrıs (Güney) Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’a önceki gün gerçekleştirdiği ziyaretle ilgili yazılı açıklama yaptı.

BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan, görüşme ile ilgili yaptığı açıklamada, Hristofyas’la, Kıbrıs sorununda gelinen son aşamayı ve müzakere sürecini değerlendirdiklerini belirterek, taraflar arasında ciddi görüş ayrılıkları bulunduğunu ve müzakerelerde tıkanıklık yaşandığını kaydetti.

BKP olarak çözüme, barışa ve birleşik Kıbrıs’a inanan bir parti olduklarını söyleyen İzzet İzcan, görüşme sürecinin başarıyla sonuçlanmasını istediklerini ve birleşik federal bir Kıbrıs’a yönelik yapılan görüşmelerde atılacak her türlü adıma destek olmaya hazır olduklarını vurguladı.

Zamanın daraldığını, müzakerelerdeki tıkanıklığın aşılması için tarafların kararlı adımlar atması gerektiğini söyleyen İzcan, erken çözümün her iki toplum için de elzem olduğunu, çözümsüzlüğün derinleşmesi durumunda tüm “Kıbrıslıların” ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalacağını kaydetti.

Bu haber toplam 789 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler