1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BİRİNCİ OSMAN AHMET VE ALANİÇİ İLKOKULLARI
BİRİNCİ OSMAN AHMET VE ALANİÇİ İLKOKULLARI

BİRİNCİ OSMAN AHMET VE ALANİÇİ İLKOKULLARI

Atletizmde geçtiğimiz gün gerçekleşen Mağusa A Bölgesi yarışlarının ardından dün B Bölgesi Elemeleri gerçekleşti

A+A-

 

 

 

 

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Günler, Okul Sporları ve Kol Etkinlikleri Koordinasyon Birimi ile Atletizm Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği İlkokullararası Atletizm yarışlarında geçtiğimiz gün tamamlanan Mağusa A Bölgesi yarışlarının ardından dün Mağusa B Bölgesi yarışları yapıldı yapıldı. Yarışlar sonunda kızlar genel sıralamada Şehit Osman Ahmet İlkokulu, erkeklerde Alaniçi İlkokulu ilk sırada yer aldılar. Müsabakalarda elde edilen dereceler ve genel sıralamalar şöyle:

 

KIZLAR

100 metre: 1.Berika Özbayrak (Dipkarpaz İlkokulu) 15,7 – 2.Ayşe Halkseven (Akdoğan İlkokulu) 15,9 – 3.Gamze Erdoğan (Şht. Osman Ahmet İlkokulu) 16,3

4x100 metre: 1.Dipkarpaz İlkokulu 65,8 – 2. Şht. Osman Ahmet İlkokulu 67,1 – 3.Doğu Akdeniz Doğa Koleji 71,1

800 metre: 1.Burcu Çelik (Şht. Osman Ahmet İlkokulu) 3:02,1 – 2.Dilara Coşkun (Dipkarpaz İlkokulu) 3:12,9 – 3.Ecenur Karakuş (Şht. Menteş Zorba İlkokulu) 3:23,3

Yüksek atlama: 1.Aynur Karataş (Şht. Osman Ahmet İlkokulu) 1.10 – 2. Berika Özbayrak (Dipkarpaz İlkokulu) 1.10 – 3.Bahar Metin (Doğu Akdeniz Doğa Koleji) 1.00

Uzun atlama: 1.Burcu Çelik (Şht. Osman Ahmet İlkokulu) 4.10 – 2.Ayşe Halkseven (Akdoğan İlkokulu) 3.64 – 3.Mısra Aysel Köyceğez (Doğu Akdeniz Doğa Koleji) 3.64

Fırlatma topu: 1.Cansel Dağ (Dipkarpaz İlkokulu) 34.61 – 2.Ümmü Gülsüm Kara (Şht. Osman Ahmet İlkokulu) 31.32 – 3.Aşkın Bulut (Akdoğan İlkokulu) 30.37

 

ERKEKLER

100 metre: 1.Ensar Kanat (Alaniçi İlkokulu) 14,3 – 2.Durmuş Makça (Şht. Osman Ahmet İlkokulu) 14,7 – 3.Atakan Tosun (Türkmenköy İlkokulu) 15,0

4x100 metre: 1.Alaniçi İlkokulu 61.6 – 2. Şht. Osman Ahmet İlkokulu 62.7 – 3.Doğu Akdeniz Doğa Koleji 65.3

1000 metre: 1.Berat Bucak (Alaniçi İlkokulu) 3:40.5 – 2.Pertev Zeki (Doğu Akdeniz Doğa Koleji) 3:50.9 – 3.Hakan Temel (Şht. Menteş Zorba İlkokulu) 3:56.5

Yüksek atlama: 1.Selim Hayta (Alaniçi İlkokulu) 1.26 – 2.Devrim Dükel (Şht. Osman Ahmet İlkokulu) 1.23 – 3.Cevdet Hasdağ (Akdoğan İlkokulu) 1.15

Uzun atlama: 1.Coşkun Cumaoğlu (Doğu Akdeniz Doğa Koleji) 4.28 – 2.Ensar Kanat (Alaniçi İlkokulu) 4.24 – 3. Cevdet Hasdağ (Akdoğan İlkokulu) 3.95

Fırlatma topu: 1.Selim Hayta (Alaniçi İlkokulu) 48.73 – 2.İsmail Karaoğlan (Dörtyol İlkokulu) 45.34 – 3.Hasan Kaya (Doğu Akdeniz İlkokulu) 41.96

 

Genel Sıralama Kızlar

1.Şht. Osman Ahmet İlkokulu   2304 puan

2.Dipkarpaz İlkokulu                 2270 puan

3.Akdoğan İlkokulu                   1610 puan

4.Doğu Akdeniz Doğa Koleji     1556 puan

5.Şht. Menteş Zorba İlkokulu     1344 puan

 

Genel Sıralama Erkekler

1.Alaniçi İlkokulu                      2886 puan

2.Doğu Akdeniz Doğa Koleji    2229 puan

3.Şht. Osman Ahmet İlkokulu   2224 puan

4.Dörtyol İlkokulu                     2193 puan

5.Akdoğan İlkokulu                   1945 puan

6.Şht. Menteş Zorba İlkokulu    1406 puan

7.Türkmenköy İlkokulu             1358 puan

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 711 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler