1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BİRİNCİ LİGİ’İN KALBİ MESARYA'DA ATACAK
BİRİNCİ LİGİ’İN KALBİ MESARYADA ATACAK

BİRİNCİ LİGİ’İN KALBİ MESARYA'DA ATACAK

Bu sezon Telsim Birinci Ligi’nde mücadele eden komşu iki Mesarya takımı Görneç ile Serdarlı, bu hafta sonu bir kez daha karşı karşıya geliyor. Serdarlı’nın bu sezon, Birinci Lig’e yükselmesi ile yeniden start alan Görneç – Serdarl

A+A-

 

 

Süper Lig’e çıkma adına ligde iyi işler yapan iki takım Görneç ve Serdarlı 22’nci haftada karşı karşıya geliyorlar. Görneç teknik direktörü Erol Çağaloğlu bu derbiye motive olduklarını söylerken, Serdarlı teknik direkötür Ali Özçalışkan zirve adına Görneç’i geçmek zorunda olduklarını dile getirdi

 

Necmi Belge

 

Bu sezon Telsim Birinci Ligi’nde mücadele eden komşu iki Mesarya takımı Görneç ile Serdarlı, bu hafta sonu bir kez daha karşı karşıya geliyor.

Serdarlı’nın bu sezon, Birinci Lig’e yükselmesi ile yeniden start alan Görneç – Serdarlı rekabeti, her iki takımın da Telsim Süper Lig’e yükselme hedefine kilitlenmeleri sonrası bu maçın önemini bir o kadar daha arttırdı.

Bu bağlamda, 41 puanla ikinci sırada yer alan Serdarlı Süper Lig’e direk çıkmayı hedeflerken, 34 puanlı ve beşinci sırada yer alan Görneç en az play-off oynayarak, Telsim Süper Ligi’ne yükselmek istiyor.

İşte, heyecanın ve seyircinin tavan yapması beklenen bu karşılaşma öncesinde her iki takımın teknik adamları Erol Çağaloğlu ile Ali Özçalışkan YENİDÜZEN’e konuştu.

 

ÇAĞALOĞLU: “ SERDARLI DERBİSİNE OTOMATİKMAN MOTİVE OLDUK”

Görneç-Serdarlı karşılaşmasında bu kez ev sahibi olan Görneç, Serdarlı engelini geçerek

hem rakibi ile puan farkını kapatmak, hem de Play-Off için avantaj yakalamayı hedefliyor.

İşte, bu önemli Mesarya derbisi için YENİDÜZEN’e konuşan Görneç’in başarılı Teknik adamı Erol Çağaloğlu futbolcuların bu derbiye  otomatikman motive olduklarını dile getirirken, hafta içerisinde yapılan antrenmanarda bunu gözlemlediklerini söyledi.

İki bölge takımının bu maçında bu kez her iki takımın da hedefleri olduğunu ifade eden Çağaloğlu, Serdarlı’nın direk, kendilerinin de  Play-Off  aracılığıyla bir üst lige çıkmak için mücadele ettiklerini belirtti.

Neticede bakıldığında bu iki takım hem bölge, hem de dost takım olduklarını anımsatan Çağaloğlu, karşılaşmanın centilmence bir maç olmasını ve hak edenin kazanmasını diledi.

Görneç olarak, geçmiş haftalara baktıklarında gol yollarında şanssız ve son vuruşlarda başarısız olduklarını ifade eden Çağaloğlu, yaptıkları çalışmalarda bunu gidermeye çalışıtıklarının altını çizdi.

Serdarlı maçınının zor ve çekişmeli geçeceğini belirten Çağaloğlu, takımın moral motivasyonunu Pazartesinden itibaren yukarıya çekmeye çalıştıklarını ve bunu yapılan antremanlarda  gözlemlediklerini vurguladı.

Takımda sadece Hamit’in bileğinde bir sakatlık olduğunu ve tedavisine devam edildiğini ifade eden Çağaloğlu, son durumunu maç öncesinde  göreceklerini söyledi.

Her iki takım, biribirleriyle iç içe olduğunu hatta, akrabalık ilişkileri olduğunu anımsatan Çağaoğlu, bu yakın ilişkilerin hem tribüne, hem de sahaya yansımasını dilediğini dile getirdi.

Çağaloğlu son olarak, Serdarlı’nın iki sezondur sahalarını kendilerine verdiğini bu nedenle, statta yabancılık çekemediklerini ve bu sahada başarılı olacaklarına inandığını beliritirken,  Serdarlı Spor Kulübü’ne teşekkür ettiklerini sözlerine ekledi. 

 

ÖZÇALIŞKAN: “ZİRVE ADINA GÖRNEÇ’İ GEÇMEK ZORUNDAYIZ”

Ligin sonuna doğru gelirken, bu sezon yükseldiği Birinci Lig’de gösterdiği müthiş performans ile 41 puanla ikinci sırada yer alan Serdarlı, bu hafta takipçilerinden ve ezeli rakibi Görneç ile kendi sahasında karşılaşıyor. Bir anlamda Mesarya derbisi olan bu karşılaşma hakkında YENİDÜZEN’e konuşan antrenör Ali Özçalışkan, Görneç maçına çok önem verdiklerini ve Süper Lig hedeflerine ulaşmak için bu maçtan üç puan beklediklerin söyledi.

Bu haftaki rakibleri olan Görneç’in , Serdarlı Stadı’nda müthiş bir perormans gösterdiğini ve çok gol attığına tanık olduklarının altını çizen Özçalışkan, zirve mücadelesi veren üçüncü sıradaki Mormenekşe maçında olduğu gibi farklı sonuçlar aldıklarını  bildiklerini anımsattı.

Kendi  statları olan bu stadın Görneç için yabancı olmadığını dile getiren Özçalışkan bu nedenle, saha avantajını  eşit şartlarda olacağını vurguladı. Özçalışkan,  bu maçın çok çekişmeli geçeceğini düşündüğünü çünkü, her iki takımın da Süper Lig’e çıkma umudu olduğunun altını çizdi.

Bu maça normal bir lig maçı gibi üç antremanla hazırlandıklarını, dile getiren Özçalışkan ancak, seyricilerinin  karşılaşmayı bir bölge derbisi olarak düşündüğünü söyledi.

Özçalışkan, sevindirici bir nokta olarak bu maça tam kadro çıkacaklarını dile getirirken, takımda sakat ve cezalı futbolcuları olmadığını ifade etti.

Özçalışkan son olarak, bu derbi  maçının  her iki komşu köy adına centilmence geçmesini diledeğini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 593 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler