1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Birinci Lig hedefi vurgulandı
Birinci Lig hedefi vurgulandı

Birinci Lig hedefi vurgulandı

Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi B grubunda 18 haftalık performansı sonunda 2. eleme gruplarında mücadele etmeye hak kazanan Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Kadın Basketbol Takımı dün basın mensuplarıyla bir araya geldi

A+A-

Yenidüzen Spor Servisi

Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi B grubunda 18 haftalık performansı sonunda 2. eleme gruplarında mücadele etmeye hak kazanan Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Kadın Basketbol Takımı dün basın mensuplarıyla bir araya geldi, Birinci Lig hedefi bir kez daha vurgulandı.
YDÜ Büyük Kütüphane Salon 4’de dün gerçekleştirilen basın toplantısında YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Günsel, YDÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hakan Atamtürk, YDÜ Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ahmet Savaşan, YDÜ Basketbol Şube Sorumlusu Bilgin Güldoğuş, YDÜ Basketbol Erkek Şube Sorumlusu Ayhan Birsel, YDÜ Basketbol Kadın Takımı Antrenörü Cemal İlker Gözeneli, YDÜ Basketbol Kadın Takımı Yardımcı Antrenörü Hüseyin Doğan ve YDÜ Basketbol Kadın Takımı oyuncuları yer aldı.

Günsel: “Çalışma yaşamımızda şımarık ve doyumsuzuz”
Toplantının açış konuşmasını YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Günsel yaptı. Günsel, Yakın Doğu Üniversitesi’nin hep en iyiyi istediğini ifade ederek, “Biz Yakın Doğulular mütevazi yaşarız ama mütevazi çalışmayız. Biz Yakın Doğulular hep en iyiyi isteyerek çalışırız. Çalışma yaşamımızda şımarığız, arsızız ve doyumsuzuz” diye konuştu.
İnsanların yaşamlarını ikiye bölüp özel yaşamını sakin ve mütevazı, iş yaşamını da hararetli ve doyumsuz yaşayabilmesinin büyük bir erden olduğuna inandığını kaydeden Günsel, “Kadın Basketbolu’nun hem üniversitemize hem de ülkemize getirdiği heyecanı hepimiz paylaşıyoruz. İnanılmaz bir motivasyon. Bu proje bizlerin de küçük havuzlarda değil büyük okyanuslarda da yüzebileceğinin kanıtıdır, ispatıdır ve örneğidir” dedi.
Sorulan bir soru üzerine Birinci Lig’e çıkmaları halinde dipteki bir takım olmayacaklarını dile getiren Günsel, ilk yıldan zirveyi zorlamanın zor olacağını söyledi.

“Hentbol Büyük Erkek Takımı da Türkiye Ligi’ne katılacak”
Doç. Dr. İrfan Günsel kendi sporcularının kendim aralarında değil, devler liginde büyük müsabakalarda olmak istediğini kaydederek, kendilerinin de bunu kadın basketbolu ile mümkün olabileceğini gösterdiklerini ifade etti. Günsel, sadece basketbolda değil diğer branşlarda da Türkiye’nin desteği  ile liglerde yer alacağını belirterek, “Önümüzdeki sezon Yakın Doğu Üniversitesi Hentbol Büyük Erkek Takımı da Türkiye Ligi’nde boy gösterecek.”dedi.

Gözeneli: “Kadın basketboluna bakış açısı değişti”
YDÜ Basketbol Kadın Takımı Antrenörü Cemal İlker Gözeneli yaptığı konuşmada, ülkede kadın basketboluna bakış açısının değiştiğini belirtti. Gözeneli ilk turda sahada kaybetmeyen bir Yakın Doğu olduğunu belirtirken o grubu önemsediğini ancak ikinci grupta kuvvetli ekiplerle karşılaşacaklarını dile getirdi. YDÜ olarak bütün rakipleri ciddiye aldıklarını ve saygı duyduklarını belirten Gözeneli, bu gruptaki güçlü ekiplerden İstanbul BGD takımını ayrı bir yere koymadıklarını dile getirdi.

Sevinç: “Kupayı kazanacağız”
YDÜ Kadın Basketbol Takımı kaptanı Aslı Sevinç basın toplantısında yaptığı konuşmada amaçlarının kesinlikle Birinci Lig olduğuna vurgu yaptı. Burada olmak ve bu oluşumun içerisinde olmanın güzel olduğunu ve ilk grupta güzel maçlar yaptıklarına inandığını söyleyen Sevinç, ikinci gruba daha hırslı hazırlandıklarını, bu grubu da lider tamamlayacaklarına inandığını dile getirdi. Sevinç, 8’li finallere kalarak kupayı kazanacaklarını belirtti.
 

Güldoğuş: “Destek verenlere teşekkürler”
YDÜ Basketbol Şube Sorumlusu Bilgin Güldoğuş yaptığı konuşmada YDÜ’nün kendisinin basketbola başlayıp bıraktığı bir yer olduğunu şu anda Şube Sorumlusu olarak görev yaptığını belirtti. Güldoğuş şimdiki oluşumun içerisinde sporcu olarak yer almak istediğini dile getirirken, kendilerine destek veren herkese teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1081 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler