1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BİRİLERİ ARTIK HESAP VERMELİ'
BİRİLERİ ARTIK HESAP VERMELİ

'BİRİLERİ ARTIK HESAP VERMELİ'

İş Adamı Adil Dedeoğlu, eski Futbol Federasyonu Başkanı Ömer Adal’ın Federasyon çekleri ile kendisine ödeme yaptığını iddia etmesi sonrası KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu bir basın toplantısı düzenledi KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, “Gençliğin para

A+A-

 

 

 

 

İş Adamı Adil Dedeoğlu, eski Futbol Federasyonu Başkanı Ömer Adal’ın Federasyon çekleri ile kendisine ödeme yaptığını iddia etmesi sonrası KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu bir basın toplantısı düzenledi

 

 

 

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, “Gençliğin paralarının nasıl harcandığını gördük” diye konuşurken “Bu insanların toplum içerisinde itibar görmesi beni üzüyor” dedi. Sertoğlu, Adal’ın çekleri kesitiği için suçlu olduğu kadar Dedeoğlu’nun bu çekleri harcadığı için de suçlu olduğunu iddia etti

 

Sertoğlu, eski başkan Adal’ın Federasyon çekleriyle kendisine ödeme yaptığını iddia eden Dedeoğlu ile programa katılan Milletvekili Ejder Aslanbaba’nın, federasyon çekleri Demokrat Parti’ye kesilirken niye sesini çıkarmadığını sordu

 

Geçtiğimiz günlerde bir yerel televizyon kanalında İş Adamı Adil Dedeoğlu, Eski Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Ömer Adal’ın kendisine olan vereceğine karşılık Federasyon çekleri ile ödeme yaptığını açıklaması sonrası Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu yaşananlara ilişkin dün bir basın toplantısı düzenledi. Toplantı Federasyon’un Ahmet Sami Topcan Toplantı Salonu’nda saat 11’de gerçekleşti.

 

KATILDIĞI PROGRAMDA ANLATTI

İş Adamı Adil Dedeoğlu, Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Ejder Aslanbaba ile katıldığı televizyon programında birkaç yıl önce yaşamını yitiren babasının ticaret ilişkilerinden dolayı Kıbrıs’ta birisinden alacağı olduğunu, bu vesileyle avukata ihtiyaçları olduğu için Ömer Adal ile anlaştıklarını dile getirirken, Adal’ın kendilerine daha sonra sahte bir mahkeme kararı gönderdiğini belirtti. Dedeoğlu, Mağusa Mahkemesi’ne yaptığı başvuruda herhangi bir dava dosyasının açılmadığını, Ömer Adal’ın dosya masrafları için verilen paranın katip tarafından yenildiğini kendisine söylediğini belirtti. Dedeoğlu yaşananlardan sonra TC Elçiliği ve Barolar Başkanı’na kadar gittiğini ancak bir sonuç alamadığını programda dile getirirken, polisin de kendilerine yardımcı olamadığını iddia etti. Daha sonra Ömer Adal’ın alacaklarına karşılık kendilerine Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) çekleri ile ödeme yaptığını anlatan Dedeoğlu, 100 bin Türk Lira’ya yakın miktarda çekler kesildiğini iddia etti. Dedeoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu’nun kendisine Ömer Adal’ın güvenilmez biri olduğunu söylediğini sözlerine ekledi.

 

DEDEOĞLU ADAL’IN DP İÇİN KULLANIĞINI İDDİA ETTİ

Dedeoğlu programda Ömer Adal’ın Federasyon çeklerini aynı zamanda Demokrat Parti için kullandığını iddia etti. Programda konuşan Milletvekili Ejder Aslanbaba, Sayıştay’ın Federasyon’u inceleme altına alması gerektiğini söyledi.

 

SERTOĞLU: “GENÇLİĞİN PARASININ NASIL YENDİĞİ ORTADA”

Yaşanan bu gelişmelerin ardından dün bir basın toplantısı düzenleyen Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, sözlerine “Gençliğin paralarının nasıl yendiği, kendi iç hesaplaşmaları sonrası kendilerini ihbar eden insanları görmekteyiz. Federasyon’un paralarının nasıl harcandığını görüyorsunuz. Bu insanların toplum içerisinde itibar görmesi beni üzüyor” diye başladı.

 

“EKSİ 900 BİN TL BAKİYEYLE DEVRALDIK”

“Ömer Adal yaşananlardan dolayı ne kadar suçlu durumda bulunuyorsa, programda açıklamalar yapan Adil Dedeoğlu da suçludur, çünkü Federasyon’un parasını yemiştir” diyen Sertoğlu, buna şahitlik edenlerin de vicdanen suçlu olduğunu belirtti. Sertoğlu, Sayıştay’ın gelerek hesaplara el koyabileceğini, kendileri için kimin ne olduğunu gördüklerini söyledi.

Adal Federasyonu’nun ardından 1 buçuk yıllık süre içerisinde Federasyon gelirinin 5 milyon 597 bin TL, giderinin 5 milyon 508 bin TL olduğunu belirten Sertoğlu, 89 bin TL’lik artıda olduklarını belirtti. Federasyon’da dönen paraların küçük rakamlar olmadığını söyleyen Sertoğlu, Ömer Adal’dan görevi devraldığı zaman eksi 900 bin TL bakiyenin bulunduğunu, bu bakiye olmasa şimdi Federasyon’un çok daha fazla artıda olacağını ve bu para ile birçok yatırım yapabileceklerini, ancak borçtan dolayı bunun mümkün olmadığını söyledi.

 

“BİRİLERİNİN HESAP VERME ZAMANIDIR”

Sertoğlu, sözlerinin sonunda görüntüleri polise vereceğini, programda konuşan Milletvekili Ejder Aslanbaba’nın zamanında yaşananlara şahit olduğunu ve niye çıkıp söylemediğini dile getirirken, “Birilerinin artık hesap vermesi lazım” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1107 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler