1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BİRİ YAPTI, DİĞERİ BOZDU!
BİRİ YAPTI, DİĞERİ BOZDU!

BİRİ YAPTI, DİĞERİ BOZDU!

Kamuda çalışan ve özel ders verdiği tespit edilen öğretmenler hakkında başlayan soruşturma, Bakan Dürüst’ün talimatı ile durduruldu Bir önceki İrsen Küçük Hükümeti döneminde Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapan Nazım Çavuşoğlu, kamuda çalışan ve

A+A-

 

Kamuda çalışan ve özel ders verdiği tespit edilen öğretmenler hakkında başlayan soruşturma, Bakan Dürüst’ün talimatı ile durduruldu

Bir önceki İrsen Küçük Hükümeti döneminde Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapan Nazım Çavuşoğlu, kamuda çalışan ve özel ders vererek, ikinci iş yaptığı tespit edilen öğretmenleri Kamu Hizmeti Komisyonu’na şikayet etti.

Geçtiğimiz gün Meclis Genel Kurulu’nda konuyu kürsüde gündeme getiren CTP-BG Milletvekili Ömer Kalyoncu, Çavuşoğlu’nun Eğitim Bakanlığı döneminde beş dosyayı Kamu Hizmeti Komisyonu’na gönderdiğini ancak Kemal Dürüst’ün göreve gelmesiyle dosyaların geri çekildiğini belirtti.

Kamu Hizmeti Komisyonu dirense de Dürüst’ü bu talimatından vazgeçiremedi. Böylelikle kamuda görev yapan öğretmenlerin ikinci iş olarak özel ders vermesi Bakan tarafından desteklenmiş oldu.

 

HABERİN AYRINTILARI YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1410 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler