1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BİRBİRİMİZE DÜŞTÜK!
BİRBİRİMİZE DÜŞTÜK!

BİRBİRİMİZE DÜŞTÜK!

LEFKOŞA Yenişehir, Şht. Ahmet Aydın Sokak’da dün yaşananlar, Lefkoşa’nın ve Lefkoşalı’nın düşürüldüğü durumu gözler önüne serdi. ‘Çöp sorunu’ nedeniyle küçük bir kriz yaşanan bölgede çöpler yollara döküldü, sinirler gerildi,

A+A-

 

 

LEFKOŞA Yenişehir, Şht. Ahmet Aydın Sokak’da dün yaşananlar, Lefkoşa’nın ve Lefkoşalı’nın düşürüldüğü durumu gözler önüne serdi. ‘Çöp sorunu’ nedeniyle küçük bir kriz yaşanan bölgede çöpler yollara döküldü, sinirler gerildi, trafik aksadı, kötü koku tüm bölgeyi sardı…

 

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) aylardır devam eden sorunlar, Lefkoşa’da içinden çıkılmaz bir duruma girilmesine neden oldu.

Haftalardır toplanmayan ve evlerinde önünde biriken çöpler, Lefkoşalıları da birbirine düşürdü.

Hükümet’in ‘sorun çözme’deki yetersizliği, Lefkoşa’da sinirlerin gerilmesine ve yaşamın zorlaşmasına yol açıyor.

Yenişehir, Şht. Ahmet Aydın Sokak’da dün yaşananlar, Lefkoşa’nın ve Lefkoşalı’nın düşürüldüğü durumu da gözler önüne serdi.

 

ÇÖPLER DERT OLDU

Deniz Plaza ile bölgedeki apartman sakinleri arasında yaşanan ‘çöp krizi’, bölgedeki çöplerin yol içerisine dökülmesine kadar gitti.

Bölge sakinleri Deniz Plaza’nın kaldırım kenarındaki çöpleri apartmanların altına çektiğini ileri sürerken, Deniz Plaza yetkilileri de işyerinin çöplerinin başka bir yerde toplandığını, kaldırım kenarındaki çöplerin apartmana ait olduğunu savundu.

 

TRAFİK AKSADI, KOKULAR YAYILDI…

İki taraf arasındaki anlaşmazlık çöplerin yola dökülmesine neden oldu. Şht. Ahmet Aydın Sokak’ta yol içersine dökülen çöpler trafiğin aksamasına da yol açarken, kötü kokular da tüm bölgeyi sardı.

Polisin çağrıldığını ancak ilgilenmediğini ileri süren bölge sakinleri, daha sonra olayın bu boyutlara geldiğini savundu.

Çöpler yola döküldükten sonra olay yerine gelen polis, ifade için tarafları polis müdürlüğüne çağırdı. Yola saçılan çöplerse uzun süre yerde kaldı, çöpleri toplayacak bir muhatap bulunamadı.

 

‘BİRBİRİMİZE DÜŞÜRDÜLER’

Olay yerinde toplanan bölgeli, Hükümet’e isyan etti. ‘Bizi birbirimize düşürdüler’ diyen yurttaşlar, ortada sorun çözecek bir Hükümet olmadığı için olayların bu raddeye geldiğini de ifade etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1206 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler