1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Biraz da klasik....
Biraz da klasik....

Biraz da klasik....

Dünyaca ünlü viola sanatçısı Gerard Causse, Bach’ın çello için bestelediği altı besteyi çalma görevini üstlenerek yine en zoru başardı

A+A-

 

 

Viyolacılar bu albümü kaçırmamalı;

 

BACH SUITES GERARD CAUSSE

 

Dünyaca ünlü viola sanatçısı Gerard Causse, Bach’ın çello için bestelediği altı besteyi çalma görevini üstlenerek yine en zoru başardı. Bu albümde şarkı aralarında Fransız kültürünün oldukça içinden bir şair olan Rainer-Maria Rilke’nin şiirlerini okuyarak sanatçıya eşlik eden diğer bir değerli kişi ise, Fransız aktör Laurent Terzieff oldu. Toplamda 42 şarkıdan oluşan 2 CDlik set, klasik müzikseverlerin arşivinde eksik olmaması gereken bir eser!

 

 


EMELI SANDE’ den albüm öncesi ikinci single 

 

“Daddy”

 

İlk single’ı “Heaven” tüm listelerde iki numaraya kadar yükselen Emeli Sande, şimdi de bağlılık üzerine kurulu dürüstlük ve farkındalıkla dolu bir şarkı ile karşınızda. “Daddy” adlı ikinci single’ın yapımcısı da Emeli Sande’nin uzun süredir beraber çalıştığı Naughty Boy olarak da bilinen Shahid Khan. Derinlik ve tutku dolu şarkının ardından ilk defa İngiltere’de bir turneye çıkacak olan sanatçının biletleri satışa çıktıktan sonra birkaç saat içinde tükendi!

Dinlemeye değer ne desiniz?

 


 

RISE TO REMAIN - This Day Is Mine Promo Video

 

Rise To Remain muhteşem bir albümle herkesin hayranlığını kazanırken, Aralık sonuna doğru yeni bir single çıkaracaklarını duyurdu. This Day Is Mine adlı single için bu yaz İngiltere ve Avrupa’daki konserlerinde çekilmiş görüntülerden oluşan bir promo videosu hazırlayan grup, bu aydan itibaren tekrar turneye çıkıyor. Videoyu izlemek için: http://www.vevo.com/watch/rise-to-remain/this-day-is-mine/GB0401100074

 

 

 

 


 

SEAN PAUL / "GOT 2 LUV U"

 

Sean Paulun yeni single’ı “Got 2 Luv U” tüm dünyada inanılmaz bir ilgiyle karşılandı ve çıkar çıkmaz tüm listelerde yükselmeye başladı! Dijital satış oranlarında “Top 10” da ve radyolarda en çok istenen şarkılar arasına hızla giren Sean Paul, hızına hız katarak devam edecek gibi görünüyor. Bir an önce yetişmek gerek!

 

 

 

 

 


 

HAFTANIN ALBÜMÜ:

 

PINK MARTINI & SAORI YUKI 1969

 

Yıllar önce Saori Yuki’nin albümünü dineyerek hayran kalan Pink Martini 2007’deki albümlerinde sanatçının “Taya Tan” adlı şarkısını yeniden yorumlamıştı. Bu yorumu duyar duymaz harekete geçen Yuki, 2010da Tokyo’da grupla buluştu ve şarkıyı beraber seslendirdiler. Bu ilk beraberliğin ardından birkaç çalışmaya daha beraber imza atan Saori Yuki ile Pink Martini, şimdi gerçek bir albüm, “1969” ile müziksevelerin karşısında!
Dünya’nın her noktası için önemli bir yıl olan “1969” adındaki bu albümde yer alan 12 şarkı, Japonca, Fransızca ve İngilizce. Arşivinizde olması gereken bu albümü mutlaka edinin.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1413 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler