1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BİR MELEĞİN DÜNYADAKİ MACERALARI'
BİR MELEĞİN DÜNYADAKİ MACERALARI

'BİR MELEĞİN DÜNYADAKİ MACERALARI'

Bir ‘melek’in fısıltısıyla kaleme alınan bir yaşam felsefesi…

A+A-

 

 

 

 

Didem MENTEŞ

 

İlk önce kendisinin kim olduğunu keşfederek yola çıkar… Çok sıkıntılar yaşadığı bir dönemde, bir ‘melek’ sesiyle uyanır ve tüm yaşantısı bir anda bambaşka bir boyut kazanır. Ruhunu huzura kavuşturmayı, iç dünyasında kendisiyle barışık olmayı seçer ve düşünce biçiminde pozitifliği benimsemiş bir spiritüel olarak hayatına devam etme kararı alır Tijen Öncel… Artık hayat felsefesi, inancı bu olur. Ve bu inancı, topluma da aşılamak için rehber olmaya çalışarak bir amaca yönelir. Bu amaçla çıkardığı “Bir Meleğin Dünyadaki Maceraları” kitabıyla; ‘sevgi’ ışığını dağıtmaya çalışarak, hayattan zevk almayı, birlik bilinciyle insanların hareket etmesini sağlayan basit bir lamba olduğuna dikkat çeker Tijen Öncel.

 

FARKINDA OLMAK…

Önceleri turizmci olarak hayatını kazanırken, 23 yıl önce bu yola girerek, dünyaya çok farklı gözle bakmayı öğrenip, ‘farkında’ olarak yaşamayı kendine felsefe edinir. Yılların birikimini ‘üst bilinç hocam’ dediği eğitimcisi ve spiritüel oğlunun teşvikiyle, bir sabah kaleme almaya karar verir ‘Evrenin Melekleri’ni…

Bu hususta televizyon programcılığı da yapan Tijen Öncel, bir süre önce çıkardığı “Bir Meleğin Dünyadaki Maceraları”nda; birçok insanın hayatında farkındalık yaratacağına inandığını aktarıyor. Yıllarca doğru bilinen düşüncelerin, inanç kalıplarının aslında boş şeyler olduğunu bilerek, insanın hayatında neyin doğru, neyin yanlış olduğunu sorgulayacağı bir iç yolculuğun iç hesaplaşmaları, samimi ve içten duygularla baş melekten aldığı yardımlarla okuyucularla paylaştığını vurguluyor. Ve bu kitaptan sonra okuyucuların asla eskisi gibi olamayacağına değinen Öncel, kitabın okuyucuyu ‘banane’cilikten uzaklaştırıp, tanımsız ve sonsuz ‘sevgi’ ile buluşturacağına inanıyor.

 

 

BİR MELEK FISILTISI…

Tijen Öncel, kitabını yazmaya karar verdiği günü şöyle aktarıyor; “Rüyalarım bana hep rehberlik ettiği için başucumda kalem kağıt bulundururdum. Bir sabah kalktığımda, bir melek kulağıma; İşte yazacağın kitabın ismi dedi:  “Bir Meleğin Dünyadaki Maceraları”. Hemen not aldım. Şaşırdım! Ben kim, kitap yazmak kim diye düşündüm… Hele benim gibi hayatı hep iş olan birisi için yazıp yazmama konusunda ikilemde kaldım. Ama evren beni öyle şeylerle buluşturdu ki, bu kitabı yazmam için beni teşvik eden veya yardımcı olmak isteyen insanlarla tanıştım. Hatta bir sabah oğlum Ahmet kalktığında, “Anne rüyamda seni gördüm ve senin kitap yazman gerektiğini düşünüyorum” dedi. O çok spritüel bir çocuktur. Ve yazmaya karar verdim. Geçtim bilgisayarın başına, başladım yazmaya. Hatta o gün 10 sayfa yazı yazdım ama elektrikler gidince biranda öyle kaldım ve ağlamaya başladım. O gün bıraktım. Kısa süre sonra dükkanda otururken, içeriye bir serçe kuşu girdi ve başımın üzerinde 3 kez döndü. Ve melek bu bilgileri kitabıma aktarmamı ve kendilerinin hep yanımda olduğunu aktardı. Çünkü uyananlar için bu kitabın farkındalık yaratacağını söyledi. O anda rahatladım ve yeniden yazmaya devam ettim. Ve birkaç ay içinde yazımı tamamladım”

 

YENİ ENERJİLER; SEVGİ VE KORKU…

Kitapta hayat deneyimlerinden kesitler verdiğini aktaran Tijen Öncel, insanların dünyaya gelmeden önce bir melek olduğunu, evrende her şeye sahip olunduğunu, insanın hayata sadece aşkı yaşamak için geldiğini aktardı. İnsanların yaşam biçimlerinin hep maddiyat üzerine olduğunu, sevgiye önem verenlere neredeyse deli gözüyle bakıldığını iddia etti. 2011 yılında yeni bir enerji kapısının açıldığını aktaran Öncel, bu kapı açılmasıyla birlik ve sevginin önem kazandığını aktardı. Ve insanların artık komşusunun çocuğuna dahi sorumlu olduğunu belirtti. “Birbirimizden sorumlu olduğumuz döneme girdik” diyen Tijen Öncel, dünyaya iki tane enerji geldiğini kaydetti. Bu enerjilerin “sevgi” ve “korku” olduğunu vurgulayan Öncel, sevgi içermeyen her cümlenin arkasında korku enerjisi olduğuna dikkat çekti.

 

KOŞULSUZ SEVGİ ZAMANI…

Tijen Öncel, insanların yargısız, koşulsuz ve nedensiz sevgiyi yaşamalarını istediğini aktararak, insanlara kabul etmeyi ve koşulsuz sevgiyi öğretmeye çalıştığını ifade etti. Çünkü insanların her sevginin arkasında bir neden arayıp, şart sunduğunu belirten Öncel, “2012’de şartlı sevgilerin sonu geldi” diye konuştu. İnsanların başına gelen her şeyin sebebi ve sonucu olarak yine kendilerinin olduğunu anlatan Tijen Öncel, “dünyadan artık sorumluyuz. Düşmanlık, nefret duyguları bitti. Birlik, acı ve bananecilik duygusu bitti. Artık sevgimizle sarıp sarmaladığımız döneme girdik, farkındalık dönemine girdik” dedi.

 

MUTLULUK “AN”DAN İBARET…

Tijen Öncel, yaşamın karmaşık ya da zor olmadığını belirterek, bunu zorlaştıranın sadece insanların kendisi olduğunu aktardı. Sevinçler, hüzünler, umutlar, hayal kırıkları, yaşanan olumsuzlukların sadece hayata bakış açısıyla ilgili olduğuna vurgu yapan Öncel, aslında tüm bunları yaşamak için dünyaya gelindiğini, baş edilemez gibi görünen tüm olayları daha kolay kabul edip, çok daha fazla sevgiye dönüştürülebileceğini söyledi. Hayata sevgiyle bakmanın tüm olumsuzlukları değiştirebileceğini anlatan Öncel, mutluluğun “an”dan ibaret olduğunu ve önemli olanın o anı hissetmek, bilmek, anlamak ve memnun olmak gerektiğine dikkat çekiyor.

Tijen Öncel’in kitabı bu yaşam felsefesiyle ilgilenen okuyucular arasında büyük ilgi uyandırırken, kitabın tüm kitap evlerinde satışa sunulduğunu da buradan aktaralım.    

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1300 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler