1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Bir ileri iki geri
Bir ileri iki geri

Bir ileri iki geri

Hazırlık maçlarında izlediğim ve olumlu sinyaller aldığım Lefke’nin ilk maçında neler yapacağını merak ederek sahaya gittim. Her ne kadar hazırlık maçları ölçü olmasa da o takımdan eser yoktu sahada. Takımın özeti: Kalabalık bir savunma, orta saha

A+A-

 

 

Hazırlık maçlarında izlediğim ve olumlu sinyaller aldığım Lefke’nin ilk maçında neler yapacağını merak ederek sahaya gittim. Her ne kadar hazırlık maçları ölçü olmasa da o takımdan eser yoktu sahada.

Takımın özeti: Kalabalık bir savunma, orta sahada az adam ve ilerde yalnız kalan iki oyuncu. Sahada pas yapar gibi görünen ama kaliteli pas yapamayan bir takım. Bu da oyunu yavaşlatan en büyük nedendi.

Futbolcuların isteksizliği, top almamak için köşe bucak kaçmaları ilk dakikadan dikkat çekti. Bu davranış şekli, zaten maçın bu şekilde biteceğinin en büyük habercisiydi. Günümüz futbolunda kazanmak için takım dizilişi, futbolcuların bu dizilişe sadakati oldukça önemlidir. Artık koşan takım kazanır. Tabi ki bu koşuların doğru yere doğru zamanda yapılması çok önemlidir. Rakip ‘Çanakkale geçilmez’i oynasa da yukarda bahsettiğim konularda ısrarcı olursan galip gelebilirsin. Eğer koşmaz, mücadele etmez, yardımlaşmazsan ve en önemlisi saha içi diyalog eksikse sahadan boynun bükük ayrılırsın. Bir ileri iki geri, ağır aksak, temposuz oynarsan rakibi hata yapmaya zorlayamazsın. Başa oynamak istiyorsa bu sıkıntıları aşmalı.

Takım, birinci bölge top karşılamada ne kadar becerikliyse oyun kurmada o kadar beceriksiz. İki kenarlar Ersen ve Cahit ileriye taşınmalı. Gelmeye niyeti olmayan bir takıma karşı kanatların geride kalması gereksiz.

Defansif orta saha görevi verilen Joseph ne topu ileri taşımada ne de top kesmede etkili olabildi.

Alan daraltarak oynayan ve topu sürekli Özgür’e aktarma üzerine strateji belirleyen Gençlik Gücü karşısında oyunu kenarlara açmak gerekirdi. Boş alanlara kaçıp alan yaratmak çok önemli. Bunu yapan oyuncu yok. Top hep sıkışık alanlara oynandı. Bu da top kayıplarına neden oldu. Oyunu ileriye taşımakta yaşanan bu sıkıntı skora da yansıdı.

Bütün bu olumsuzluklar içinde gol sinyali veremeyen takımda tek umut duran toplardı.

Kadroya baktığımda, nerdeyse yarısı ofansif gücü yüksek oyuncuların bulunduğu bir takımın savunma ağırlıklı oynatılmasını hayretler içerisinde izlediğimi söyleyebilirim.

Lefke, arka arkaya oynayacağı Yenicami ve K.Kaymaklı maçları öncesi hayal kırıklığı yaşarken, Gençlik Gücü iyi bir başlangıç yapmış oldu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 765 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler