1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Bir haftada üçüncü istismar
Bir haftada üçüncü istismar

Bir haftada üçüncü istismar

Mağusa’da bir hafta içinde üçüncü cinsel istismar olayı yaşandı.

A+A-

Gamze BAYKUR

Mağusa’da bir hafta içinde üçüncü cinsel istismar olayı yaşandı. Bu kez 50 yaşındaki C.D.Y isimli kişi 15 yaşındaki A.K’ye cinsel saldırıda ve cinsel istismarda bulundu. “Cinsel saldırı” ve “16 yaşından küçük kıza cinsel istismarda bulunma” suçlamalarıyla dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı C.D.Y, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Meselenin tahkikat memuru Hasan Özgüç, zanlı C.D. Yiğit’in 2015 yılı Ocak ayı içerisinde Rahmi Sarı’ya ait marangoz atölyesi önünde, ailesi ile birlikte marangoz atölyesine gelen ve arabada oturan 15 yaşındaki A.K isimli kıza cinsel saldırıda ve cinsel istismarda bulunduğunu açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Özgüç, 10 yıldır çalışma izni ile KKTC’de bulunan TC uyruklu zanlı C.D.Y uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

15 bin TL öderse serbest kalacak…
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Ayşen Toroslu, zanlı C.D.Y’nin kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 15 bin TL nakdi teminat ödemesine, 2 KKTC vatandaşının 50’şer bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmasına emir verdi. Ayrıca Toroslu, zanlının teminat şartlarını yerine getirememesi halinde 3 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Bu haber toplam 1127 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler