1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BİR HAFTADA İKİNCİ ÖLÜM
BİR HAFTADA İKİNCİ ÖLÜM

BİR HAFTADA İKİNCİ ÖLÜM

Bir hafta içerisinde Dipkarpaz köyünde dün ikinci ölüm olayı yaşandı. Köylüler Salih Kırboğa’nın hayatını kaybetmesini, devletin köylerine olan ilgisizliğine bağladı.

A+A-

 

 

 

Bir hafta içerisinde Dipkarpaz köyünde dün ikinci ölüm olayı yaşandı. Köylüler Salih Kırboğa’nın hayatını kaybetmesini, devletin köylerine olan ilgisizliğine bağladı. CTP hükümeti döneminde köylerinde 24 saat kesintisiz doktor hizmeti aldıklarını söyleyen Dipkarpaz köylüleri hükümetin Karpaz üzerindeki düşüncesini anlayamadıklarını söylediler.

 

SAĞLIK OCAĞINDA PERSONEL SIKINTISI

 

Dipkarpaz köyünde sakin üç çocuk babası Salih Kırboğa’nın ölümü köyde şok etkisi yarattı. Bu hafta içerisinde Dipkarpaz halı sahasında meydana gelen ölüm olayının yaraları sarılmadan köyde yine sağlık ocağında eksik personel nedeni ile yine genç bir ölüm yaşanması köy muhtarını ve köy sakinlerini isyan noktasına getirdi. Mağusa hastane havlusunda toplanan Kırboğa’nın yakınları ve köylüleri bakanlık yakın zamanda Dipkarpaz sağlık ocağını işler hale getirmezse o binayı yakacaklarını söyledi.

 

‘’ÇÖZÜM BULUNMAZSA O BİNAYI YAKARIZ’’

 

Dipkarpaz Muhtarı Zübeyir Akkurt, bir hafta’da 2’inci ölüm olayının yaşandığını söyleyerek bakanlığın neden hala uyuduğunu sorguladı. Akkurt, neden Dipkarpaz köyüne önem verilmediğine bir anlam veremediğini belirterek yaz aylarında köy nüfusunun 7 bin çıvarında olduğunu ama sağlık ocağının saat 5 de kapandığını söyledi. Akkurt, ‘’ saat 5’den sonra köyde yaşanan ölüm olaylarının hesabını kim verecek’’ dedi. Bakanlık ve hükümete seslenen Muhtar Akkurt, bu sağlık ocağını çalışır hale getirmezlerse, o binayı yakacaklarını söyledi.

 

‘’DİPKARPAZ, İSKELE BÖLGESİNİN EN BÜYÜK KÖYLERİNDENDİR’’

 

Köy sakini Sinan Dağ, Dipkarpaz’ın İskele bölgesinin en büyük köylerinden olduğuna vurgu yaparak neden ihmal edildiğini bir türlü anlayamadığını söyledi. Kıbrıs’ın diğer bölgelerinde yaşayan insanlar gibi Dipkarpazlı’larında bu devletten hizmet alması gerektiğini söyleyen Dağ, hep ihmal edilen bölge olduklarını ve bunun altında ne yattığını birilerinin açıklaması gerektiğini söyledi. Dağ, 2 günde 2 ölüm yaşanan Dipkarpaz köyünün sağlık ocağının aktif bir hale gelmesi gerektiğini söyledi. Dağ devletten ve yöneticilerden Dipkarpaz köyü için biraz daha duyarlı olmasını istedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1075 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler