1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BİR HAFTA SONRA YENİ KRİZ Mİ?
BİR HAFTA SONRA YENİ KRİZ Mİ?

BİR HAFTA SONRA YENİ KRİZ Mİ?

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Savaş Bozat, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) eylemlere nedenlerinden biri olan 2 aylık maaşlar ve “aile yardımlarının” ödenmesinin ardından, bu akşamdan itibaren temizlik işlerinin başlayacağ

A+A-

 

 

 

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Savaş Bozat, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) eylemlere nedenlerinden biri olan 2 aylık maaşlar ve “aile yardımlarının” ödenmesinin ardından, bu akşamdan itibaren temizlik işlerinin başlayacağını, fidanlık ve ilaçlamayla ilgili birimlerin de yarından itibaren işbaşı yapacağını kaydetti.

Kanalizasyon işlerinin bugün Kermiya’dan yapılmaya başlandığını ifade eden Bozat, LTB’de tüm işlerin normal akışında devam edeceğini fakat ortada çözülmesi gereken başka bir sorun bulunduğunu söyledi.

Bozat, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile ilgili grevi erteleme kararının geri alınmaması ve bir sonraki maaşların gününde ödenmemesi durumunda yeniden eyleme gideceklerini bildirdi.

 

“KAMU GÖREVLİLERİNE ÖDEME YAPILDIĞI GÜN MAAŞLARIMIZ ÖDENSİN”

Bozat yaptığı açıklamada, bir hafta sonra bir maaş daha ödenmesi gerektiğini kaydederek, artık kamu görevlilerine ödeme yapıldığı gün kendilerine de ödeme yapılması uygulamasının başlamasını istediklerini söyledi.

 

“GREV ERTELEME KARARI KALDIRILSIN”

Bozat ayrıca Bakanlar Kurulu’nun grevi 60 gün erteleme kararına karşı mahkemeden ara emri talebinde bulunduklarını ve bu davanın Cuma gününe ertelendiğini hatırlatarak, grev erteleme kararının kaldırılmaması ve maaşların gününde ödenmemesi durumunda yine eyleme gideceklerini söyledi.

 

“ASLINDA DEVLET KATKISI YOK

“LTB’de ilk kez devletin katkısıyla bir ödeme yaşıyoruz” diyen Bozat, aslında bunun devletin katkılarıyla yapılmadığını, 13. Maaş ödemelerinde kullanılacak meblağın 84 gündür alınamayan maaşlar için kullanıldığını ve şu an “13. Maaşların tehlikeye girdiğini” sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1091 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler