1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BİR EFSANEYDİ K.KAYMAKLI
BİR EFSANEYDİ K.KAYMAKLI

BİR EFSANEYDİ K.KAYMAKLI

Geçtiğimiz sezon, tam 26 yıl sonra tarihindeki dördüncü lig şampiyonluğuna uzanan K.Kaymaklı ile geçmişe bir gezi yapmak istiyoruz bugün. 1952 yılında ilk başkanları Ali Kani Kanol ve Küçük Kaymaklı’nın simgesi Şehit Hüseyin Ruso ile arkadaşları t

A+A-

 

 

 

Geçtiğimiz sezon, tam 26 yıl sonra tarihindeki dördüncü lig şampiyonluğuna uzanan K.Kaymaklı ile geçmişe bir gezi yapmak istiyoruz bugün.

1952 yılında ilk başkanları Ali Kani Kanol  ve Küçük Kaymaklı’nın simgesi Şehit Hüseyin Ruso ile arkadaşları tarafından “Kocakarı’nın Kahvesi”nde bir çift güvercinin piyangoya konulması ile kurulan Küçük Kaymaklı Spor Kulübü bugün altmışıncı yılına ulaşmanın arifesinde.

İşte, bu efsane takım kurulurken oluşturulan takımın resmini K.Kaymaklı’nın 1962-63 yıllarındaki ilk lig şampiyonu olan kadrosunda yer alan Ali Zeybekoğlu’nun arşivinden elde ettik.

Bu tarihi resmi YENİDÜZEN Spor Servisine armağan eden Ali Zeybekoğlu’na teşekkür ederken, bu resimde yer alan ve aramızdan ayrılarak ebediyete intikal eden futbolcuları da saygı ile anarken, hayatta olanlara uzun ömürler dileriz.

(Not: Fotoğraf 1951 yılında Foto Diana’da çekilmiştir. Bu kadrodan 8 kişi hala hayattadır)

 

 

 

Ayaktakiler soldan sağa: Kamil, Halimo, Musa, Oğuz, Zeki, Kemal Ramadan, Ali Kani (Kulüp Başkanı), Hüseyin Ruso, İrfan

Orta sıradakiler: Kasap Osman, Münür, Zeki, Çavuşcuk, Ahmet Cebic

Ön sıra: Ahmet Boyacı, Mehmet Aysın, Kaleciler İsmail Beyoğlu ve Ahmet Linglon, Ayhan, Necati Raşit

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1488 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler