1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BİR DÜNYA DAHA VAR'
BİR DÜNYA DAHA VAR

'BİR DÜNYA DAHA VAR'

“Bir Dünya Daha Var” isimli kurumsal sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde, SOS Çocuk Köyü çocuklarına yönelik etkinlik düzenlendi.

A+A-

 

 

 

“Bir Dünya Daha Var” isimli kurumsal sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde, SOS Çocuk Köyü çocuklarına yönelik etkinlik düzenlendi.

“Limasol Sosyal Sorumluluk” açıklamasına göre, projeyle, çocuklar sanat ve sanatçılarla buluşturuluyor.

Esentepe, Haspolat, Ziyamet ve Dipakarpaz İlkokullarında, Hatice Tezcan ve Ayşen Dağlı ile gerçekleştirilen yaratıcı okuma çalışmalarına ek olarak çocuklara sergiler gezdirildi.

 

SERGİ VE ATÖLYE ÇALIŞMASI

Çocukların dil becerileri ve hayal güçlerini geliştirmeyi amaçlayan Limasol Sosyal Sorumluluk tarafından yürütülen proje kapsamında SOS Çocuk Köyü’nden de 22 çocuk, 3 anne ve Köy Müdürü Ahmet Akarsu’nun da katıldığı etkinlikte çocuklar önce yazma ustası Veliye Marti ile tanışıp ardından da Kıbrıs sandık motiflerinden oluşan geleneksel yazma sergisini gezdi.

Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın yan kuruluşu olan Limasol Sosyal Sorumluluğun bu etkinliği serginin gezilmesinden sonra yazma atölye çalışmaları ile devam etti. Çocuklar onlar için özel olarak hazırlanan yazma kalıpları ile bandanalarına baskı yapıp ardından da baskılarını renklendirdiler.

Limasol Sosyal Sorumluluğun danışmanı İpek Halim’in verdiği bilgiye göre, Limasol Sosyal Sorumluluk yönetim kurulundan Sündüs Behçet ve Firdev Özdiken’in de katıldığı çalışmanın sonunda tüm çocuklar kendi yarattıkları bandanaları taktılar.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 591 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler