1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BİR ÇOCUK DÜŞSE?
BİR ÇOCUK DÜŞSE?

BİR ÇOCUK DÜŞSE?

Lefkoşa’nın Kermiya Bölgesi’nde bulunan, Kermiya Barikatı’na giden yol kenarındaki inşaat sahası tehlike arz ediyor. Yolun hemen kenarında bulunan ve yaklaşık dört metre derinliğinde olan, inşaat temel çukurunun çevresinde hiçbir güvenli

A+A-

 

 

 

Lefkoşa’nın Kermiya Bölgesi’nde bulunan, Kermiya Barikatı’na giden yol kenarındaki inşaat sahası tehlike arz ediyor. Yolun hemen kenarında bulunan ve yaklaşık dört metre derinliğinde olan, inşaat temel çukurunun çevresinde hiçbir güvenlik önlemi olmaması, bölge halkını huzursuz ediyor. Geçtiğimiz günlerde bir kişinin de içine düştüğü iddia edilen temel çukuru çevresinde geceleri hiç kimsenin görmesinin mümkün olmayacağı, plastik bir şerit bulunuyor. İnşaat alanının tam yolun kenarında olması ise olası trafik kazaları için, ağır sonuçlar doğurabilecek bir durum arz ediyor.

Konu ile ilgili Lefkoşa Türk Belediyesi imar bölümü inşaat sahiplerini uyardıklarını ve gereken önlemlerin alınmış olması gerektiğini belirtti. Ancak inşaat sahiplerinin henüz, herhangi bir güvenlik önlemi almamış olmaları ilgili kurumların denetimlerinin noksanlarını da ortaya çıkarıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 873 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler