1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BİR BU EKSİKTİ!
BİR BU EKSİKTİ!

BİR BU EKSİKTİ!

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Günler, Okul Sporları ve Kol Etkinlikleri Koordinasyon Birimi ile Atletizm Federasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen Liselerarası Atletizm Elemeleri dün Lefkoşa Atatürk Stadyumu’nda başlandı ancak Baka

A+A-

 

 

Liselerarası Atletizm Elemeleri, Eğitim Bakanlığı ile Atletizm Federasyonu arasında yaşanan tartışma nedeni ile tamamlanamadı. Kırılan rekorlar olayların gölgesinde kaldı, uzak mesafeden gelen öğrenciler mağdur oldu

 

 

 

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Günler, Okul Sporları ve Kol Etkinlikleri Koordinasyon Birimi ile Atletizm Federasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen Liselerarası Atletizm Elemeleri dün Lefkoşa Atatürk Stadyumu’nda başlandı ancak Bakanlık ve Atletizm Federasyonu arasında yaşanan tartışma nedeni ile yarışlar yarıda kaldı. Gelişmeler sonrası tartan pist üzerinde yarışmayı bekleyen öğrenciler, uzunca bir süre belirsizlik içerisinde ısınmaya devam etti, uzak mesafeden gelen okullar mağdur oldu. Öğrencileri yarışlara getiren Beden Eğitimi Öğretmenleri yaşanan olaylara tepki gösterdi.

 

BAKANLIK İLE FEDERASYON ARASINDA GERGİNLİK

Geçtiğimiz Çarşamba günü Gönyeli Stadı’nda oynanan liselerarası futbol müsabakaları yarı finalinde Lefkoşa Türk Lisesi ile Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi maçının ardından yaşanan olaylar içerisinde yer aldığı gerekçesi ile Eğitim Bakanlığı tarafından görev yaptığı okula Atletizm Yarışları’nda görev yapamayacağı ve hakkında soruşturma başlatıldığı belirtilen bir öğretmenin yarışlara gelerek hakemlik yapması sonrası bakanlık yetkililerinin buna karşı çıkması ile başlayan başlayan tartışma, Atletizm Federasyonu hakemlerinin buna karşı gelmesi ve sahadan çekilmesi sonrası yarışlara yansıdı ve yarışlar yarım kaldı. Yaşanan bu olaylar sonrasında okullar bir süre bekledikten sonra stadı terk etmeye başladılar. Stat hoparlörlerinden yapılan anonsta okulların ayırlmaması istendi ancak bir süre sonra yapılan anonsta yarışların iptal olduğu ve ilerleyen bir tarihte yapılacağı belirtildi.

 

ÖĞRETMENLERDEN TEPKİ

Toplamda iki gün sürecek olan yarışların yarım kalması sonrası öğrencilerini yarışlara getiren Beden Eğitimi Öğretmenleri yaşanan gelişmelere tepki gösterdi. Elemeler için uzun bir süre çalışma yaptıkları ve bu gibi bir olaydan dolayı yarışların yarım kalması öğrencileri de mağdur etti. Liseler futbol yarı final müsabakaları ile atletizm müsabakalarının bir gün arayla yapılmasına bazı okullardan da tepki geldi. Öğretmenler futbol maçında sakatlanan oyuncularının atletizmde yarışmamasına tepki gösterdi. Gelişmeler sonrası bazı okullar stattan ayrılırken, bazıları yarışların tekrar başlama ihtimaline karşılık müsabakalar için ısınmalarına devam etti ancak belirsizliğin bir süre hakim olduğu ortamda öğrenciler mağdur oldular. Bir süre öğrenciler tepkilerini alkış tutarak gösterdiler. Uzak mesafelerden gelen okullar, harcadıkları masraf sonrası mağdur olurken, aynı zamanda eğitim kaybı da yaşamış oldular. Olaylar içerisinde geçen söz konusu öğretmenin bugün bakanlıkta dinlenmek üzere toplantıya çağırıldı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1121 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler