1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ: KOOPBANK'
BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ: KOOPBANK

'BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ: KOOPBANK'

BM tarafından 2012 yılının Uluslararası Kooperatifler Yılı ilan edilmesi çerçevesinde, KOOPBANK başarı öyküsüne, internet sitesinde yer verildi

A+A-

 

Birleşmiş Milletler tarafından 2012 yılının Uluslararası Kooperatifler Yılı ilan edilmesi çerçevesinde, Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankası’nın (KOOPBANK) başarı öyküsüne, Uluslararası Kooperatifler Birliği’nin (ICA) resmi internet sitesinde yer verildiği bildirildi.

KOOPBANK’tan yapılan yazılı açıklamada, KOOPBANK’ın kuruluşundan bugüne kadar KKTC’de, gerek kooperatiflere, gerekse halka sağladığı desteği ve yer aldığı tüm sektörlerdeki başarı öyküsünü içeren yazıya ICA’nın önceki gün sitesinde yer vererek, günün hikâyesi seçtiği ifade edildi.

Açıklamada, dünya çapında tüm ICA üyelerinin ve kooperatifçi kesimin ziyaret ettiği bu sayfada, KOOPBANK’ın hikâyesine yer verilmesinin, ülke adına, çalışanları ve kooperatifçiliğe emek verenler için gurur kaynağı olduğu vurgulandı.

ICA’ ya bağlı resmi web sitesindeki yazıya www.stories.coop sitesinden erişilebileceği kaydedildi.

Açıklamada, uzun yıllardır KOOPBANK’ın üyesi bulunduğu ICA’nın, 250’den fazla üye organizasyonuyla yaklaşık 100 ülkeden bir milyar kişiyi temsil ettiği ifade edildi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 602 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler