1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Binatlı’da genel kurul krizi
Binatlı’da genel kurul krizi

Binatlı’da genel kurul krizi

Binatlı Yılmaz Spor Kulübü’nün 12 Temmuz 2011 tarihinde gerçekleştirdiği genel kurula yapılan itirazı değerlendiren Güzelyurt Kaymakamlığı, genel kurulun tekrarlanmasını istedi. Genel kurulun 6’ncı maddesinin “a” şıkkı ve 16’

A+A-

 

 

 

Binatlı Yılmaz Spor Kulübü’nün 12 Temmuz 2011 tarihinde gerçekleştirdiği genel kurula yapılan itirazı değerlendiren Güzelyurt Kaymakamlığı, genel kurulun tekrarlanmasını istedi.

Genel kurulun 6’ncı maddesinin “a” şıkkı ve 16’ncı maddesinin “b” şıkkına aykırılık gören Güzelyurt Kaymakamlığı, Binatlı Genel Kurulu’nun tüzük şartlarına uygun  olarak tekrar yapılması kararı vererek Binatlı Spor Kulübü’ne yazı ile görüş belirtti.

 

ERKIVANÇ: “HODRİ MEYDAN”

Yönetim kurulunu oluşturduklarını belirten Binatlı Kulübü Başkanı Raif Erkıvanç, “Arkadaşlarımızla görüşüp karar vereceğiz. Ortada 2 seçenek var. Ya anahtarı Güzelyurt Kaymakamı’na verip, Özel Tahsin ile kaymakamın kulübü devam ettirmesi isteyeceğiz, ya da ‘Hodri meydan deyip’ 60 kişi ile yeniden genel kurula gideceğiz” şeklinde konuştu.

Erkıvanç, oluşturulan yönetim kurulu arkadaşlar ile karar üretip basın toplantısı yapacaklarını, hukukçulardan da görüş alacaklarını sözlerine ekledi.

 

TAHSİN: “HAKLI ÇIKTIM”

Genel kurul için suç duyurusunda bulunan Özel Tahsin, genel kurulda seçimin tüzüğe aykırı olduğunu söylediğini hatırlattı. Kaymakamlık tarafından incelenen Binatlı Genel Kurulu’nun tüzüğe aykırı olduğu yönünde karar çıktığını, yapmış olduğumuz itirazı sonucu haklılığının tescil edildiğini söyledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 460 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler