1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BİN DÖNÜM KÜL OLDU
BİN DÖNÜM KÜL OLDU

BİN DÖNÜM KÜL OLDU

Mehmetçik köy girişinde çıkan yangında binlerce dönüm kül oldu. Binden fazla zeytin ağacının da tamamen yandığı yangın sabah saatlerine kadar kontrol altına alınmaya çalışıldı. Saat 23.00 sularında yol kenarına atılan bir izmaritten çıktığı düşünülen ya

A+A-

 

Mehmetçik köy girişinde çıkan yangında binlerce dönüm kül oldu.  Binden fazla zeytin ağacının da tamamen yandığı yangın sabah saatlerine kadar kontrol altına alınmaya çalışıldı.

Saat 23.00 sularında yol kenarına atılan bir izmaritten çıktığı düşünülen yangın, bölge halkı, belediye çalışanları ve itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınmaya çalışıldı. Saat sabah 01.00 raddelerinde kontrol altına alınan yangında ekipler soğutma çalışmalarına başladı.

Bölgede bulunan itfaiye ekiplerinin yetersiz oluşundan Mağusa itfaiyesinden de destek ekiplerin geldiği yangında Mehmetçik belediyesi, Erenköy belediyesi ve Büyükkonuk belediyesi su tankerleri de yangın söndürmede itfaiye ekiplerine destekte bulundu.  Saat 01.00 sularında kontrol altına alınıp soğutma çalışmaları başlatılan yangında ilk öğrenilen bilgilere göre bin dönüm arazinin yandığı ve bu bin dönümün içerisinde binlerce zeytin ağacının tamamen yandığı öğrenildi.

Yol kenarında sigara izmaritinden başladığı düşünülen yangın önce yol kenarında bulunan yaklaşık 200 dönümlü tarlayı yakarak rüzgârın da etkisi ile Mehmetçik yolunun solunda bulunan tepelere ulaştı ve 800 dönümlük yamaç içerisinde bin zeytin ağacı ile birlikte 5 binden fazla şinyayı küle çevirdi.

Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

 

 

 

 

Bu haber toplam 880 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler