1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BİN 909 KİŞİYE ÇEK YASAĞI
BİN 909 KİŞİYE ÇEK YASAĞI

BİN 909 KİŞİYE ÇEK YASAĞI

Karşılıksız “ÇEK”iyoruz! UBP Hükümeti, ülke ekonomisinin “havada uçtuğunu” açıklarken, resmi kaynaklar piyasanın adeta eridiğini gösteriyor. Piyasadaki ekonomik sorunlara küresel mali krizin de eklenmesiyle birlikte, ülkede y

A+A-

 

Karşılıksız
“ÇEK”iyoruz!

 

UBP Hükümeti, ülke ekonomisinin “havada uçtuğunu” açıklarken, resmi kaynaklar piyasanın adeta eridiğini gösteriyor.

Piyasadaki ekonomik sorunlara küresel mali krizin de eklenmesiyle birlikte, ülkede yaşanan ekonomik sıkıntı her geçen gün kendini daha fazla hissettirmeye başladı.
Özellikle hükümetin etkin önlem almadaki yetersizliği nedeniyle ülkede yaşanan ekonomik bunalım, çek yasağına girenlerin sayısının her geçen gün katlanarak artmasına neden oluyor.

Ülke ekonomisinin giderek kötüleşmesiyle zora giren birçok işyeri sahibi, bir yandan satışların azalması, diğer yandan sattığı malın parasını tahsil edememesi nedeniyle, kullandığı çeklerin karşılığını ödeyemeyerek çek yasağı listesine alınıyor.

 

2012’nin ilk altı ayında Bin 909 kişi

Hayat pahalılığı ve vergi alımları piyasadaki daralmayı daha da katlarken çek yasaklıları listesi de büyüdü… UBP Hükümeti, 2012’de ekonominin büyüdüğünü söylerken, 2012’nin ilk 6 aylık rakamlarına bakıldığı zaman çek yasağına girenlerden büyük bir artış yaşandığı görüldü.  2009’da 3 bin 636 kişi çek yasağına girerken, 2010’da 3 bin 329, 2011’de 3 bin 244 kişi, 2012’de ise Haziran ayına kadar bin 909 kişi “yasaklı” listesine girdi.

 

Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Ali Çıralı:

“Ekonomik tedbir şart! Caydırıcı cezalar verilmeli…”

 

Avukat Barış Mamalı:

“Bankalar çeklerin belli oranını ödemeli”

 

Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Hürrem Tulga:

 “Tümüyle sistem çökmüştür… Erken seçim şart!”

 

 

Ayrıntılar bugün YENİDÜZEN'de!

 

 

Bu haber toplam 1242 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler