1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BİLARDODA MADALYA İÇİN SON ADIM
BİLARDODA MADALYA İÇİN SON ADIM

BİLARDODA MADALYA İÇİN SON ADIM

Sporcularımız “Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası”nda başarılı sonuçlar almaya devam ediyorlar

A+A- 

 


“8 Top”da Junior’larda Berk Mehmetcik ile Pupils’larda Mehmetali Sözgen ilk dört karşılaşmalarını kazanarak isimlerini “Çeyrek finale” yazdırdılar. Sporcularımız bugünkü karşılaşmalarını kazanırlarsa madalya almayı garantileyecekler
European Pocket Billard Federation’ın (EPBF)Almanya’nın Brandenburg kentinde düzenlediği “2012 Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası” nda mücadele eden sporcularımız başarılı sonuçlar almaya devam ediyorlar.
Junior’larda Berk Mehmetcik’in “Straight Pool” ve “10 Top”da ‘Çeyrek Final’ e yükselme başarısı göstermesinin ardından bu kez iki sporcumuz Berk Mehmetcik ile Mehmetali Sözgen aynı başarıyı “8 Top”da göstererek ilk 8 sporcu arasına girdiler ve “Yarı Finale” yükselme şansı elde ettiler.

BERK MADALYAYA YAKIN
Junior’larda mücadele eden sporcumuz Berk Mehmetcik “Straight Pool” ve “10 Top”  disiplinlerinde gösterdiği başarılı performansını “8 Top” da da devam ettirdi. İlk turda Alman sporcu Johannes Halbinger’i 7 – 1, 2’nci turda ise Sloven Denis Kragdnik’i 7 – 0 gibi farklı skorla mağlup eden Berk,  3’üncü turda Rus Vladislav Zaborovskii’yi 7 – 6, 4’üncü turda ise Alman Tobias Bongers’i 7 – 4 mağlup etmeyi başararak ilk 8 sporcu arasına girmeyi başardı.  “Çeyrek Final”de  Bulgar sporcu Radostin Dimov ile mücadele edecek olan Berk bu karşılaşmayı kazanırsa Juniors’larda 54 sporcunun mücadele ettiği  “8 Top” disiplininde ilk 4 sporcu arasına girmeyi garantileyecek ve madalya almaya hak kazanacak.
Sporcumuz daha önce ilk 8 sporcu arasına kalma başarısı gösterdiği “Straight Pool”da Rus  Vitaly Pavlukhin’e 100 – 57, “10Top”da ise Polonyalı Wojciech Szewczyk’e 7 – 1 mağlup olarak  madalya şansını kaybetmişti.

MEHMETALİ’YE ZORLU RAKİP
Diğer taraftan Pupis’larda mücadele eden sporcularımızdan Mehmetali Sözgen de “8 Top” disiplininde ismini ilk 8 sporcu arasına yazdırmayı başaran bir diğer sporcumuz oldu. Mehmetali ilk turda Rus rakibi Konstantin Pildish’i 6 – 4, 2’nci turda Sloven sporcu Klemen Gradisnik’i 6 – 3, 3’üncü turda İsviçreli sporcu Michael Schneider’i 6 – 1, 4’üncü turda ise Alman Dennis Bolten’i 6 – 2 mağlup ederek ilk 8 sporcu arasına kalmayı başardı.
Mehmetali’nin “Çeyrek Final”deki rakibi Polonyalı sporcu Mikolai Zabecki oldu. Mehmetali, Avrupa şampiyonalarında 2 bronz madalyası bulunan güçlü rakibi karşısında madalya şansı arayacak.
Berk Mehmetcik ve Mehmetali Sözgen’in yanı sıra şampiyonada mücadele eden diğer sporcularımız Hüseyin Alnar ile Osman Şanlısoy “10 Top”un ardından “8 Top”a da veda ettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 473 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler