1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BİLARDODA LİG AÇILDI
BİLARDODA LİG AÇILDI

BİLARDODA LİG AÇILDI

Bilardoda Takımsal Lig, Avrupa Bilardo Federasyonu (EPBF) Başkanı’nın da katıldığı tören ile başladı

A+A-

Ligde mücadele edecek tüm takım ve sporcuların yer aldığı açılış töreninde bir konuşma yapan EPBF Başkanı Gre Leenders, Kuzey Kıbrıs’ta organizasyon yapma amacında olduklarını ifade ederek, “Umarım barış olur da Kuzey-Güney birlikte organizasyon yapar” dedi

 

 

Bilardo Federasyonu tarafından düzenlenmekte olan takımsal lig, geçtiğimiz gün Number Eight Bilardo Salonu’nda düzenlenen tören ile start aldı.

Ligde mücadele edecek 15 takım ve sporcularının hazır bulunduğu açılış töreninde Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu (EPBF) Başkanı Gre Leenders ile EPBF Sportif İşler Sorumlusu Anamaria Matesic de yer aldı.

Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu Başkanı Aşkın Burcu’nun kısa bir konuşma yaptığı açılış töreninde, EPBF Başkanı Gre Leenders de sporculara seslendi. Konuşmasının başında Kuzey Kıbrıs’ta bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Leenders, kendilerinin siyaset ile ilgiler olmadığını, sadece spor yapmak amacında olduklarını ve Kuzey Kıbrıs’ta organizasyonlar yapma amacında olduklarını ifade ederek, Kıbrıs’ta barış temennisinde bulundu. Leenders konuşmasının sonunda, “Umarım Kıbrıs’ta barış olur ve Kuzey ile güney birlikte organizasyonlar yapar” dedi.

Törende daha sonra yapılan fikstür çekilişinin ardından takım fotoğrafları çekildi.

 

BAŞLAMA VURUŞU LEENDERS’TEN

 

Fikstür çekilişinin ardından ligler EPBF Başkanı Gre Leenders’in sembolik vuruşu ile başladı. Bilardoda bu yıl yapılan statü değişikliği ile karşılaşmalar, doğu, batı ve kuzey olmak üzere 5’erli takımların mücadele edeceği üç ligde gerçekleştirilecek ve liglerini ilk iki sırada tamamlayan takımlar şampiyonluk için oluşturacakları “Süper Lig”de mücadele edecekler.

Bilardo Federasyonu 2012 Takımsal Bilardo Ligi’nde mücadele edecek takımlar ve bölgeler şöyle:

 

Doğu Bölgesi:

Mağusa Gençlik Merkezi

Doğu Akdeniz Üniversitesi

Mağusa Belediyesi

Yeni İskele Belediyesi

Mehmetçik Spor Kulübü

 

Batı Bölgesi:

Lefkoşa Spor Birliği

Metehan Spor Kulübü

Deniz Plaza Spor Kulübü

Doğancı Spor Kulübü

Yakın Doğu Üniversitesi

 

Kuzey Bölgesi:

Lefke Türk Spor Kulübü

Alsancak Belediyesi

Düzkaya Spor Kulübü

Akdeniz Spor Birliği

Taşkınköy Spor Kulübü

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 751 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler