1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BIÇAKLI GREVİ YORUMLADI
BIÇAKLI GREVİ YORUMLADI

BIÇAKLI GREVİ YORUMLADI

Özelleştirme Yasasına karşı mücadele eden El-Sen ve Tel-Sen’in bağlı olduğu Türk-Sen’in Genel Başkanı Aslan Bıçaklı, halkın değerlerini ve mal varlığını korumaya çalıştıklarını kaydederek, bunun aslında tüm halkın görevi olduğunu ifade etti.

A+A-

 

 

Özelleştirme Yasasına karşı mücadele eden El-Sen ve Tel-Sen’in bağlı olduğu Türk-Sen’in Genel Başkanı Aslan Bıçaklı, halkın değerlerini ve mal varlığını korumaya çalıştıklarını kaydederek, bunun aslında  tüm halkın görevi olduğunu  ifade etti.

“Önümüzdeki dönemde her gün karanlıkta kalmaktansa, aydınlığa ulaşmak için birkaç gün fedakarlık yaparak mücadeleyi halkla beraber vermeliyiz” diyen Bıçaklı, hükümet edenlerin “sendikalar eylem yaptı halkı bu noktaya getirdi” şeklinde açıklamalar yaptığını savunup hükümetin bunun yerine sorunlara çözüm ve çare bulması gerektiğini söyledi.

Türk-Sen ve Tel-Sen yetkilileri, bugün öğleden sonra grev uygulanan Telekomünikasyon Dairesi’ne gidip grevcilerle görüştüler; ardından da açıklamalarda bulundular.

“TEK SORUMLU HÜKÜMET”

Türk-Sen Genel Başkanı Bıçaklı, açıklamasında, halkın telefon ve elektrik konusunda yaşadığı sıkıntının tek sorumlusun hükümet olduğunu, sorunu çözmenin hükümete ait olduğunu savundu. Her türlü görüşmeye açık olduklarını da kaydeden Bıçaklı, tek dertlerinin sorunların  bir an evvel çözülmesi olduğunu vurguladı.

Çalışanların anayasal, yasal ve meşru haklarını kullanarak eylem yaptıklarını söyleyen Bıçaklı, ne telefon ve de elektrik konusunda halkın mağdur edilmesi diye bir dertleri olmadığını kaydetti. Bıçaklı, “ne enerji ne de telefon haberleşmesini biz kestik, bu sistemin kendi çalışmasından kaynaklanan meselelerdir” dedi.

“EYLEMLERİN BİR NEDENİ VAR”

Hükümet edenlerin sendikaları suçlayıcı söylemlerle bir çözüm bulamayacağını kaydeden Bıçaklı, sürdürülen  eylemlerin bir nedeni olduğunu, bunların aylar önce yazılı ve sözlü olarak hükümete bildirildiğini, özelleştirme yasasının meclise sevk edilmesi halinde greve gidileceğinin belirtildiğini anlattı.

Hükümet yetkililerinin sendikaların yasa gereği yazılı ihbar vermesi gerektiğini ancak bunu yapmadığını söylediğini  kaydeden Bıçaklı, bu söylemlerin yanlış olduğunu, bunu ispatlayabileceğini savundu. Bıçaklı ispat edememesi halinde tüm görevlerinden istifa edeceğini de kaydetti.

Öğlen saatlerinde Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner ile bir görüşme gerçekleştirdiklerini ve özelleştirme yasanının geri çekilmesi ya da gerekli düzenlemeleri yapmaları gerektiğini kendisine söylediklerini anlatan  Bıçaklı, tarafların bir araya gelerek bir sözleşme imzalaması ile grevi sonlandıracaklarını da Saner’e aktardıklarını kaydetti.

SOYSAN

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan da bugün öğlen saatlerinde Ulaştırma Bakanlığı’nda Bakanı Saner  bir toplantı yaptıklarını ve Saner’in, taleplerini, Başbakan İrsen Küçük’e ileteceğini kendilerine söylediğini belirtti.

Soysan, halkın ne elektriksiz ne de telefonsuz kalmasını istediklerini de ifade etti  ve Başbakan Küçük’ü çözüm üretmemekle suçladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 723 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler