1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Beyti Restoran’ın sahibi darp edildi
Beyti Restoran’ın sahibi darp edildi

Beyti Restoran’ın sahibi darp edildi

Beyti Restoran’ın sahibi Mehmet Okumuş darp edildi. Dört tutuklu

A+A-

Aralarında daha önceden husumet bulunduğu gerekçesiyle Girne’de faaliyet gösteren Beyti Restoran isimli işyeri sahibi Mehmet Okumuş’u ciddi şekilde darp ederek, burnunun kırılmasına sebep oldukları öne sürülen isimlerinin baş harfleri S.İ, F.Y, F.A ve H.T olan 4 kişi tutuklandı.

2 GÜN TUTUKLULUK…Mehmet Okumuş’un burnunun kırıldığı olay sonrasında 4 zanlı dün ‘ciddi darp’ ve ‘vahim zarar’ suçlamasıyla Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı,  zanlılar aleyhinde 2 gün tutukluluk kararı alındı.

Ayşe GÜLER
Girne’de faaliyet gösteren Beyti Restoran isimli işyeri sahibi Mehmet Okumuş’u, aralarında daha önceden husumet bulunduğu gerekçesiyle ciddi şekilde darp ettikleri öne sürülen isimlerinin baş harfleri S.İ, F.Y, F.A ve H.T olan 4 kişi tutuklandı.


Mehmet Okumuş’un burnunun kırıldığı olay sonrasında 4 zanlı dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
‘Ciddi darp’ ve ‘vahim zarar’ suçlamasıyla mahkemeye çıkarılan zanlılar aleyhinde 2 gün tutukluluk kararı alındı.

Polis memuru Çamlıbelli şahadet verdi
Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Musa Avcıoğlu huzurunda görüşülen duruşmada İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Kader Çamlıbelli’yi mahkemede tanık olarak dinletti.


Polis memuru Çamlıbelli, yeminli şahadet vererek olayla ilgili bulguları aktardı.
Zanlıların önceki gün saat 13.00 sıralarında Girne’de faaliyet gösteren Beyti Resturant’a giderek, daha önceden aralarında husumet bulunan işletme sahibi Mehmet Okumuş’un yüzüne ve vücuduna vurarak ciddi şekilde darp ettiğini söyleyen Çamlıbelli, çıkan kavga sonucunda işletme sahibi Okumuş’un burnunun kırıldığını ve vahim zarara uğratıldığını dile getirdi.
Çamlıbelli, olay sonrasında 4 zanlının da önceki gün tespit edilerek tutuklandığını kaydetti.

13 kişiden ifade alındı
Yürütülen soruşturma kapsamında 13 kişiden ifade alındığını dile getiren Çamlıbelli, müşteriler ve çevre şahadeti olmak üzere yaklaşık 15 kişiden daha ifade alınacağını aktardı.
Çamlıbelli, ayrıca bölgedeki işyeri kameralarının da inceleneceğini dile getirdi.

“Serbest kalmaları halinde aynı suç tekrardan işlenebilir”
Kavganın yaşandığı işyerindeki güvenlik kamera görüntülerinin incelendiğini de belirten Çamlıbelli, zanlıların suçu işlediklerinin açıkça görüldüğünü ancak 4 zanlının da polise hiçbir ifade vermediğini aktardı.
Çamlıbelli, olayla ilgili tahkikatın henüz yeni başladığına değinerek, 2 taraf arasında geçmişe dayalı sıkıntılar olduğunu, zanlıların serbest kalması halinde aynı suçun tekrardan işlenebileceğini savundu.
Mahkemede aktarılan olgular ışığında Çamlıbelli, 4 zanlının da tahkikatın selameti açısından 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

“Suç, Ağır Ceza kapsamına giriyor”
İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı, tahkikatın yeni başladığına değindi.
Zanlıların methalder oldukları suçun Ağır Ceza kapsamına giren bir suç olduğunu vurgulayan Savcı, soruşturma kapsamında alınacak ifadeler ve aranan emareler olduğunu söyledi.
Savcı, zanlıların serbest kalmaları halinde söz konusu ifade ve emarelere etki etme durumlarının bulunduğunu belirterek, 4 zanlının da iki gün süreyle poliste tutuklu kalmaları talep etti.

2 gün tutukluluk
Zanlıların Avukatı Jülide Ateş ise istenilen tutukluluk süresine itirazda bulunmadı.
Mahkemede aktarılan olgular ışığında Yargıç Musa Avcıoğlu ise zanlıların 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

Bu haber toplam 7287 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler