1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Beyaz Müziktir, Sanattır, Sanatçıdır!
Beyaz Müziktir, Sanattır, Sanatçıdır!

Beyaz Müziktir, Sanattır, Sanatçıdır!

Ne de güzel bir gündü. Dereboyu’nu arabayla geçmek yerine her bir karesini yürüyerek, adım adım yaşayarak ve gülücükler dağıtarak geçmek. Dereboyu hiç bu kadar beyaz olmamıştı belki de. Hele hele geçtiğimiz haftalarda, dağ gibi biriken çöp yığınları

A+A-

 

 

Ne de güzel bir gündü. Dereboyu’nu arabayla geçmek yerine her bir karesini yürüyerek, adım adım yaşayarak ve gülücükler dağıtarak geçmek. Dereboyu hiç bu kadar beyaz olmamıştı belki de. Hele hele geçtiğimiz haftalarda, dağ gibi biriken çöp yığınlarından sonra, hiç bu kadar beyaz olmamıştı. Temizdi dereboyu, sadece çöp yığınlarının temizlenmesi değildi bu bahsi geçen temizlik. Ruhları, bedenleri tertemiz çocuklar ve gençler, daha da bir temizdiler Dereboyu’nda. Lefkoşa Folklor ve Gençlik Merkezi, kısa ismiyle FOGEM başkanı Salahi Döşemeci ve dernek arkadaşlarının öncülüğünde başlatılan bu güzel proje için Genç Yetenekler Production’a teklif getirilince hiç ikiletmeden kabul edildi tabii. Serda Tüzel yönetimindeki BRT&Genç Yetenekler Korosu ve farklı yaş gruplarından üç keman orkestrası da bembeyaz olmak için Dereboyu’ndaydılar. Elliyi aşkın sayılarıyla Genç Yetenekler Production’ın tüm müzisyenleri ve koristleri, katılımcı diğer 17 kuruluşla birlikle bembeyaz kıyafetleri ve bembeyaz balonlarıyla Dereboyu’na bir ilki yaşattılar.

 

 

DİYABETSİZ YAŞAM İÇİN BEYAZ BALON

Kıbrıs Türk Diyabet Derneği yararına ve Fogem ile Bembeyaz sloganıyla akşam 7’de başlayan yürüyüş, yaklaşık bir saatlik bir zamanın ardından, Coşkuner Beer Garden’da son buldu. Özellikle, yüzlerce beyaz balonun satıldığını duymak ise, dikkat çekme yürüyüşünün  amacına ulaştığının en büyük göstergesiydi.  Her kuruluş gibi bizler de, kendimizi beyazla anlatacak bir slogan seçtik. Sekiz yaşından yirmi yaşına kadar tüm genç yetenekler kadrosu, böyle bir etkinliğe katılmaktan dolayı apayrı bir sevinç ve mutluluk, bunların getirdiği bir de gururu yaşadılar. Beyaz balonlardan alarak, ufak da olsa yaptıkları katkıdan dolayı büyük mutluluk duydular. Yaşları ne olursa olsun bir müzisyen ve sanatçı duyarlılığıyla hareket ettiler. Genç Yetenekler Production’un tüm kadrosu, diyabetsiz bir yaşam için katkı koymanın ne kadar önemli olduğunu, daha sağlam fikirlerle anladılar. Genç Yetenekler Production  kadrosu “ Beyaz Müziktir, Sanattır, Sanatçıdır” sloganıyla yürüyüşlerine başlayıp, bir saati aşkın bir zamanın ardından Coşkuner Beer Garden’ın bahçesindeydiler. Yürüyüş esnasında zaman zaman sponsor mağaza veya restaurant’ların önünde özel dans gösterileri sergilendi.

 

 

SPONSORLARA TEŞEKKÜR

Bu dans gösterileri sponsor olan bu restaurant ve mağazalara teşekkür etmek içindi. Zaman zaman tüm yürüyüşe katılan kalabalıktan sponsorlar için alkışlar da yükseldi ki, bu çok önemliydi. Evet, yukarıda da belirtiğim gibi; Yürüyüş öncesi ve yürüyüş sırasında beyaz balonlar, Diyabet Derneği yararına satıldı, rozetler takıldı ve diyabetsiz bir yaşama dikkat çekildi. Bir saati aşkın bir sürede gerçekleşen uzun yürüyüşün ardından, tüm katılımcılar, Coşkuner Beer Garden’a ulaştıkları zaman, çok değerli dostlarımın bir grubu olan, Grup Rast’ın çaldığı müzikleriyle geç saatlere kadar eğlendiler. Katılımcı insanların tümü de bembeyazdı Dereboyu’nda. Dereboyu hiç bu kadar beyaz olmamıştı belki de. Beyaz saflığı temsil eder, doğruluğu, dürüstlüğü temsil eder. O kadar çok beyaza ihtiyacımız var ki toplum olarak. Sadece Dereboyu’nun beyazlığı yetmiyor, az geliyor. Bir günlük beyazlık da kısır kalıyor. Dereboyu yürüyüşü ve “Bembeyaz” sloganı çok güzeldi. Devam etmeli ve tüm şehirlerde yapılmalı, yaygınlaştırılmalı. Organizesinde bulunan herkese teşekkürler.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 756 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler