1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BES'TEN HÜKÜMETE REST
BESTEN HÜKÜMETE REST

BES'TEN HÜKÜMETE REST

Belediye Emekçileri Sendikası (BES), Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yapılan “usulsüz borçlanma ve harcamaların” iptali için dava açtı. DAVA BU SABAH AÇILDI BES Başkanı Savaş Bozat, dava için bu sabah 10.30 sıralarında başvuru yaptıklarını

A+A-

 

 

Belediye Emekçileri Sendikası (BES), Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yapılan “usulsüz borçlanma ve harcamaların” iptali için dava açtı.

DAVA BU SABAH AÇILDI

BES Başkanı Savaş Bozat, dava için bu sabah 10.30 sıralarında başvuru yaptıklarını bildirdi.

Bozat, yaptığı açıklamada, çalışanlara maaşların birinin cuma günü, diğerinin ise önümüzdeki hafta ödenmesi yönündeki hükümet talebini çalışana götürdüklerini ve çalışanın bunu reddettiğini söyledi. Bozat, 20 Temmuz'a kadar maaş ödemelerinin yapılmadığı taktirde, daha sert eylemlerin gündemde olacağını da kaydederek, "maaş ödemesine kadar Lefkoşa Belediyesi'nde işbaşı yapılmayacağını" ifade etti.

“ÇALIŞANLAR 2 MAAŞI BİRDEN İSTİYOR... ÖDENECEK TAKSİTLERİ VAR”

Çalışanların aldıkları maaşların ödedikleri taksitlere gittiğini ve iki maaşı aynı anda almak istediğini belirten Bozat, çalışanların borçlarına uygulanan faizlerin maaşlardaki gecikmelerde uygulanmadığını ifade etti.

“4 MİLYONUN NEREDEN GELECEĞİ BELLİ”

Lefkoşa Kaymakamı Deniz Dana’nın da çalışanların halini gördüğünü belirten Bozat, ödenmemiş borçlardan 4 milyon TL elde edilebileceğini belirterek, “Nasıl 6 milyon veremeyecek kadar aciz olabilirler onu anlamıyorum” şeklinde konuştu.

“13. MAAŞ HAKKIMIZ DA KALMADI”

13. maaş ödemelerinden alınarak daha önce çalışanlara ödeme yapıldığını ve çalışanın 13. maaş şansı kalmadığını da hatırlatan Bozat, “Hükümet kilitlendi, hüküm edemiyor” ifadelerini kullandı.

“BAKANLAR KURULUNDAN SONUÇ BEKLİYORUZ”

Bugünkü Bakanlar Kurulu toplantısından olumlu bir sonuç beklediklerini ifade eden Bozat, çöplerin işi bilmeyen kişiler tarafından toplanmasını da eleştirdi ve bunlara yapılan ödemenin Belediye kaynaklarına aktarılması halinde hem mali sorunların hafifleyeceğini hem de işin bilirkişilerce yapılmış olacağını ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1078 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler