1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BEŞPARMAK ADI BENİ CEZBETTİ'
BEŞPARMAK ADI BENİ CEZBETTİ

'BEŞPARMAK ADI BENİ CEZBETTİ'

Geçtiğimiz hafta Mersin’de yapılan Beşparmak Spor Kulübü genel kurulu sonrası, başkan Atalay Şanlı’nın görevi bırakmasından sonra, KKTC Hentbol federasyonu yöneticilerin girişimi ile başkanlığa Kıbrıslı Türklerin yakından tanıdığı Gönyeli̵

A+A-

 

 

Türkiye Süper Ligi’nde mücadele eden Beşparmak Spor Kulübü başkanlığına getirilen Ahmet Yönlüer, ilk kez konuştu

  

Geçtiğimiz hafta Mersin’de yapılan genel kurulda, başkan Atalay Şanlı’nın görevi bırakmasından sonra, KKTC Hentbol federasyonu yöneticilerinin girişimi ile başkanlığa Kıbrıslı Türklerin yakından tanıdığı Gönyeli’nin eski başkanı Ahmet Yönlüer getirildi.

 

Ahmet Yönlüer, “kulübün 100 bin TL’nin üzerinde borcu var, bu borcun kapatılması içinde gerekli çalışmaya İstanbul’da başladım” dedi. Yönlüer, yönetim kurulunun TC vatandaşı olması koşulu nedeni ile oluşturmadığını, en genç iki hafta içerisinde oluşturacağını söyledi

 

Hüseyin KIRAL

 

Geçtiğimiz hafta Mersin’de yapılan Beşparmak Spor Kulübü genel kurulu sonrası, başkan Atalay Şanlı’nın görevi bırakmasından sonra, KKTC Hentbol federasyonu yöneticilerin girişimi ile başkanlığa Kıbrıslı Türklerin yakından tanıdığı Gönyeli’nin eski başkanı Ahmet Yönlüer getirildi.

Ahmet Yönlüer, “KKTC Hentbol federasyonu Başkanı Barış Toprakçı ve Asbaşkan Mustafa Yönlüer bana gelerek, Beşparmak’ın başına geçmemi istediler ve açıkça söylemek isterim ki Beşparmak adı beni cezbetti ve görevi kabul ettim” dedi.

 

‘LONDRA CHELSEA’YE RUS BAŞKAN, MERSİN BEŞPARMAK’DA DA BEN’

Yeni Başkan Ahmet Yönlüer kendisini, Chelsea’nin Rus başkanı Roman Abramovich’e benzettiğimizi söylediğimiz zaman gülümseyerek, doğrudur dedi. O futbolun devi olan Chelsea’nin başında Rusların adını duyururken, ben de Beşparmak’ın başında Kıbrıslı Türk gençlerinin önünü açmak için çalışacağım dedi. Ahmet Yönlüer Beşparmak Spor Kulübü’nün Türkiye’nin bir kulübü olduğunu belirtirken, Beşparmak’ın lig maçlarını KKTC’de oynaması KKTC hentbolu için bir ivme getirdiğine inanıyorum dedi.

Ahmet Yönlüer, Beşparmak Spor Kulübü’nün şu anda antrenörlerine ve sporcularına 100 bin TL civarında borcu olduğunu ve bu borcun kapatılması adına şu anda İstanbul’da çalışmalar yaptığının altını çizdi.

 

“BEŞPARMAK HENTBOL OKULUNU KKTC’DE AÇACAĞIM”

Beşparmak Spor Kulübü’nün yeni başkanı Ahmet Yönlüer, kulübün yönetim kurulunun oluşması için gerekli çalışmayı da yaptığını belirtirken, yönetim kuruluna girecek olan kişilerin TC vatandaşı olması gerektiğini, bu nedenle KKTC hentbol camiasından birkaç kişinin Beşparmak Spor Kulübü yönetimine girmek için TC vatandaşlığı için başvuru yaptığını belirtti.

Yönlüer, yönetimi oluşturduktan sonra ilk olarak KKTC’de Fenerbahçe futbol okulu gibi Beşparmak Hentbol Okulu açıp, özelde Beşparmak’ın alt yapısını genel de ise hentbol alt yapısını oluşturmak için çalışmalara başlayacağım dedi.

 

ESKİ BAŞKAN ATALAY ŞANLI, KONUŞMADI

Bu arada Beşparmak Spor Kulübü eski başkanı Atalay Şanlı, Beşparmak takımının bir Türkiye takımı olduğunu bu nedenle bizi ilgilendirmediği için sorularımıza cevap vermeyeceğini söyledi. Yalnız Atalay Şanlı’nın tek söylediği şey KKTC’de bazı kesimler tarafından yalnız bırakıldığı ve daha fazla bu şekilde çalışamayacağını belirterek görevi bıraktığını açıkladı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 691 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler