1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BES'İN EYLEMLERİ SÜRECEK
BESİN EYLEMLERİ SÜRECEK

BES'İN EYLEMLERİ SÜRECEK

Belediye Emekçileri Sendikası (BES), Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki grevlerinin ikinci gününü doldurduğunu anımsatarak, “çalışanlarının inançlı ve dirayetli duruşunu göstermeye devam ederken Belediye Başkanı’nın ise hala daha tehditkar sö

A+A-

 

Belediye Emekçileri Sendikası (BES), Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki grevlerinin ikinci gününü doldurduğunu anımsatarak, “çalışanlarının inançlı ve dirayetli duruşunu göstermeye devam ederken Belediye Başkanı’nın ise hala daha tehditkar söylemlerle grev kırıcılığı yapmak için uğraştığını” kaydetti.

BES Başkanı Savaş Bozat yazılı açıklamasında, grevlerinin yarın da süreceğini ve bu çerçevede “seslerini duyurmak için” çalışanlarla birlikte saat 09.00’da İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı ve Başbakanlığa yürüyeceklerini bildirdi.

Eylemlerinin artarak devam edeceğini de ifade eden Bozat, “Verdiği sözleri yerine getirmeyen yöneticiler istemiyoruz” başlıklı açıklamasında, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı’na “imzalarına sahip çıkması, çıkamazsa da istifa etmesi” çağrısı yaptı.

Bozat şunları kaydetti:

“Takke düştü kel göründü sayın Başkan. Gelin bundan sonraki süreçte çıkış yolları arayalım, bu konularda yoğunlaşıp çalışalım, gerçek tabloyu ortaya koy yeter. Koyamazsan imzalarına sahip çık, çıkamazsan da büyük bir onur olan ‘istifa’ hakkını kullanarak önümüzü aç sayın Başkan. Tek dileğimiz bundan ibarettir.”

“Başkan’ın protokole neden uymadığını açıklaması gerektiğini” de savunan Bozat, “Bu makama oturduğunuzdan belli kaç defa bu çalışanı gününde ödediniz” dedi.


 

 

 

 

Bu haber toplam 853 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler