1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BESİCİLERDEN HÜKÜMETE YARINA KADAR MÜHLET
BESİCİLERDEN HÜKÜMETE YARINA KADAR MÜHLET

BESİCİLERDEN HÜKÜMETE YARINA KADAR MÜHLET

Güney Kıbrıs’taki, küçükbaş hayvan besicilerinin, yarın öğlene kadar hükümete mühlet verdikleri bildirildi

A+A-

 

 

Güney Kıbrıs’ta, hükümetin hayvan başına yüzde 50 oranında devlet desteği verme kararını protesto etmekte olan küçükbaş hayvan besicilerinin, yarın öğlene kadar hükümete mühlet verdikleri bildirildi.

Alithia gazetesi “Hayvanlarını Teslim Edecekler” başlıklı haberinde, hayvancıların, eylemlerini sürdürmekte oldukları Başkanlık konutu önünden önceki gün ayrıldıklarını ve hükümete hayvanlarının bakımını üstlenmesi için önümüzdeki Pazartesi öğlene kadar mühlet verdiklerini yazdı.

Konu hakkında gazeteye açıklamada bulunan Baf Küçükbaş Hayvan Besicileri Örgütü Başkanı Evagoras Hrisanthu ise, hükümetten olumlu yanıt almamaları halinde hayvanlarını Limasol-Baf yoluna ya da başka bir yere bırakacaklarını söyledi.

Hayvancıların iki gündür Başkanlık konutunun bulunduğu caddede gerçekleştirdiği eylemleri önceki gün sonlandırdıklarını ve yarına kadar hükümeti bekleyeceklerini dile getiren Hrisanthu, hayvanlarının bakımını ekonomik açıdan sağlayamadıklarını ifade etti.

Hükümetin hayvanların bakımını üstlenmemesi halinde, hayvanlarını yarın yola bırakacaklarını belirten Hrisanthu, Salı günü ise işsiz olarak kayıt olmaya gideceklerini aktardı.

Gazeteye göre, konu hakkında açıklamada bulunan Tarım Bakanı Sofoklis Aletraris ise, hayvan başına yüzde 100 devlet desteği sağlamak için paraları olmadığını yineledi.

 

KİP’TEN KAMERALI TAKİP

Gazete başka bir haberinde ise, Başkanlık konutu karşısındaki eylemlerine önceki gün de devam eden hayvancıları kameraya alan televizyon kanallarının arasında, Kıbrıs (Güney) İstihbarat Teşkilatı (KİP)’in kameramanının da bulunduğunu yazdı.

Gazete, “KİP TV İzliyor ve Fişliyor” başlığıyla manşetten yayımladığı haberinde, hükümetin gizli servislerinin, hükümet karşıtı protesto eylemlerine katılan vatandaşları izleyip fişlemekte olduğunu yazdı.

KİP’in, fotoğraflamanın da ötesinde, hayvancıların dünkü eyleminde de olduğu gibi vatandaşları kameraya aldığını kaydeden gazete, Kip’in fotoğrafçısı ile kameramanının, kim olduklarının farkına varılmaması için diğer TV kanallarının kameramanları arasına karıştığını ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 597 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler