1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BES: TEK ÇARE İSTİFA
BES: TEK ÇARE İSTİFA

BES: TEK ÇARE İSTİFA

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları, belediyedeki sorunların aşılması için çalışmaların olumlu devam ettiğini ve birkaç güne kadar iyi haberler vereceğini söyledi. Bulutoğluları, “Çalışmalarımız devam ediyor. Olumlu gidiyor. Me

A+A-

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları, belediyedeki sorunların aşılması için çalışmaların olumlu devam ettiğini ve birkaç güne kadar iyi haberler vereceğini söyledi.

Bulutoğluları, “Çalışmalarımız devam ediyor. Olumlu gidiyor. Meclis üyeleriyle görüşüyorum. Birkaç güne kadar olumlu, iyi haberler vereceğim” dedi.

TAŞARKAN: “HEM BAŞKAN, HEM MECLİS ÜYELERİ İSTİFA ETSİN”

Çalışanların örgütlü olduğu Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Genel Sekreteri İbrahim Taşarkan ise, gelinen aşamada hem Başkan Bulutoğluları’nın hem de meclis üyelerinin istifasından başka seçenek kalmadığını söyledi.

Taşarkan, maaşlarının ödenmediğini, belediye meclisinin toplanamadığını, toplansa bile çalışanların ve sendikanın istediği gibi bir yapılanma öngörülmediğini anlattı. Taşarkan, sadece bir aylık maaşın ödenmesiyle oyalanmaya çalışılacaklarını, oysa ihtiyat sandığı ve sigorta yatırımlarının da yapılmasını beklediklerini anlattı.

Belediye başkanının yanlış yatırımları ve borçlanmaları yüzünden belediyenin bugünkü hale geldiğini ifade eden BES Genel Sekreteri Taşarkan, “Meclis üyeleriyle birlikte bu işi bıraksın, başka çare yok” dedi.

ANAYASA MAHKEMESİ’NDEKİ DAVA PAZARTESİ

Hükümetin grevi 60 gün erteleme kararına karşı Anayasa Mahkemesi’nde açtıkları davanın pazartesi görüşüleceğini de ifade eden Taşarkan, olumlu bir karar beklediklerini ancak her koşulda eylem planlayacaklarını açıkladı.

“ÇALIŞANLAR ZORDA… ELEKTRİK, MARKET, ECZANEYE BORCU VAR”

Taşarkan, belediye çalışanlarının çok zor durumda yaşadığını; bazı arkadaşlarının faturaları ödeyemediklerinden elektriklerinin kesildiğini; herkesin markete, elektriğe, hatta eczanelere bile borcu bulunduğunu söyledi.

BES Başkanı Savaş Bozat da geçtiğimiz günlerdeki açıklamasında, önümüzdeki pazartesi gününe kadar süre tanıdıklarını, ödeme yapılmazsa yeniden eyleme geçeceklerini duyurmuştu.

LTB Meclisi’nde gerek muhalefet partilerinden, gerekse UBP’den bazı üyelerin Başkan Cemal Bulutoğluları’nın istifasını isteyerek toplantılara katılmaması nedeniyle toplantı yapılamıyor.

Başkan Bulutoğluları ise istifa etmeyeceğini, hükümetin ve partisi UBP’nin izne çıkması önerisini de reddettiğini açıklamış; belediyede yeniden yapılanma kararlarının alınması için belediye meclisinin toplanması gerektiğini söylemişti.

LTB çalışanları, uzun süreli eylem ve grevlerinin ardından mayıs ayında mart ve nisan maaşlarını alabilirken, mayıs maaşlarını henüz ödenemedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 842 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler