1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BES POLİSTEN 'TEDBİR' İSTEDİ
BES POLİSTEN TEDBİR İSTEDİ

BES POLİSTEN 'TEDBİR' İSTEDİ

BOZAT: ELİMİZİ AYAĞIMIZI ÇEKMEMİZ BAZI ŞEYLERİ SESLENDİRMEMEMİZ İÇİN ÖLÜM TEHDİDİ ALDIK Belediye Emekçileri Sendikası (BES) yetkilileri “ölüm tehdidi aldıkları” gerekçesiyle Polis Genel Merkezi’ne giderek şikayette bulundu. BES Başkanı

A+A-

 

BOZAT: ELİMİZİ AYAĞIMIZI ÇEKMEMİZ BAZI ŞEYLERİ SESLENDİRMEMEMİZ İÇİN ÖLÜM TEHDİDİ ALDIK

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) yetkilileri “ölüm tehdidi aldıkları” gerekçesiyle Polis Genel Merkezi’ne giderek şikayette bulundu.

BES Başkanı Savaş Bozat, Polis Genel Merkezi’nde konuyla ilgili olarak basına yaptığı açıklamada, sendika yönetim kurulundan Mustafa Yalınkaya’nın, “artık olaylardan ellerini ayaklarını çekmeleri, bazı şeyleri seslendirmemeleri” için ölüm tehdidi aldığını söyledi.

Gelecekleri için polisten gerekli tedbirleri almasını talep edeceklerini belirten Bozat, sendika yönetim kurulunda olan diğer kişilerin de aynı sorunları yaşadığını kaydetti.

Bozat, polisin tehditleri araştırmasını ve suçluları bulmasını isteyeceklerini de dile getirdi.

Bozat, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde dönen bütün oyunların belgelenmeye başlandığını, yaşananların sayıştan raporlarına yansıdığını belirtti ve çalışanların artık LTB Başkanı Bulutoğluları’na güveninin kalmadığını, Bulutoğluları’nın belediye meclisini dahi toplayamadığını savunarak, hala görevden ayrılmadığını için Bulutoğluları’nı eleştirdi.

YALINKAYA

BES Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Yalınkaya da, bu sabah görüştüğü bir kişinin, “geleceklerinden endişe duyduğunu, işin arkasında Enver Bahçeciler’in olduğunu ve (Yalınkaya’nın) öldürülmesi için Türkiye bağlantılı bir tetikçinin KKTC’ye gönderildiğini” söylediğini ifade etti. Yalınkaya meselenin “silah tedariki noktasında” olduğunu da söyleyerek, Türkiye’de yaşayan Azmi Karamahmut isimli şahsın olayın Türkiye bağlantısı olduğunu söyledi.

Yalınkaya, iş arkadaşlarının ya da ailesinin başına bir şey gelmesi halinde bunun sorumlusunun Enver Bahçeciler ile Cemal Bulutoğluları olacağı da ifade etti.

 

 

BULUTOĞLULARI YALANLADI

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları, BES yetkililerinin bugün “ölüm tehdidi aldıkları” gerekçesiyle polise yaptıkları şikayetin "yalan olduğunu" ve “BES’in poliste böyle bir şikayetinin bulunmadığını” kaydetti.

Bulutoğluları TAK muhabirine yaptığı açıklamada, “BES yetkililerinden Mustafa Yalınkaya’nın poliste şikayeti bulunmadığını, açıklamalarının da yalan olduğunu” söyledi.

“Aksine, sendika yetkililerinin bugün işyerinde tehdit ettikleri çalışanların, polise giderek ifade verdiklerini ve sendika yetkililerinden şikayetçi olduğunu” kaydeden Bulutoğluları, basının asılsız haberlere itibar etmemesini istedi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1424 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler